Tvar zadku je často předmětem obdivu opačného pohlaví a bývá jak kulatý, tak i plochý, někdy kyprý nebo dokonce svěšený. Zadek je také vodítkem pro správný výběr padnoucího oblečení. Ovšem jeho zjev a podoba také vypovídá leccos o našem zdravotním stavu a potvrzují to i vědci.

Jak vypovídá tvar vašeho zadku o zdraví vašeho organismu se podívejte v tomto YouTube videu, kanál Healthy People:

Zdroj: Youtube

Máte větší zadek? Nezoufejte!

Pokud jste majitelkami většího pozadí jako například současné hvězdy showbusinessu Kim Kardashian, Jennifer Lopez nebo Nicki Minaj, jásejte a buďte na tuto výbavu hrdé! Jedná se nejen o příjemný estetický prvek, ale dle odborníků i o značnou zdravotní výhodu. Tuky, které jsou uloženy v těle, mohou totiž přímo ovlivňovat naše zdraví a to pozitivním způsobem. Jestliže je tedy nejen váš zadek, ale i boky a stehna mohutnější, jedná se o dobré znamení. Podle expertů jste tak lépe chráněné před nebezpečnými srdečními chorobami a mnoha nepříjemnými metabolickými problémy.

Jak to funguje

Tuk uložený v dolní polovině našeho těla funguje vlastně jako houba a omezuje tím cestování tuku do dalších významných oblastí jako je srdce a plíce. Ženy, které mají ve svých dolních partiích lepší tukovou základnu, jsou mnohem méně náchylné k infarktu, mrtvici i cukrovce. Tuk v hýždích také pozitivně působí proti škodlivým mastným kyselinám a obsahuje protizánětlivé látky, které zabraňují vzniku krevních sraženin.

Chrání tepny

Pokud tedy máte na zadku dost tuku, který se celkově pomaleji spaluje, tvoří se v organismu více hormonu adiponektinu, který ochraňuje tepny a podílí se na zajištění lepší kontroly krevního cukru a spalování tuků. U jedinců s menším zadkem, mnohdy i s minimální vrstvou tuku, se zpravidla v těle uvolňuje velké množství cytokinů, jež v něm vyvolávají zánět a často jsou spojované s mnohými kardiovaskulárními nemocemi a diabetem.

Hruška lepší než jablko

Jestliže je tedy vaše pozadí ve tvaru hrušky, patříte mezi jedince s pevnějším zdravím. Osoby, jež mají figuru tvaru jablka, mají větší tukové vrstvy ve střední oblasti těla. Zde vyvstává větší riziko uvolnění tuku do krevního oběhu, což má negativní dopad na náš organismus a dochází ke zvýšení nezdravého cholesterolu a často i vzniku cukrovky.

Není to nadváha

Veškeré pozitivní vlastnosti velkého zadku se však neslučují s nadváhou či obezitou. V těchto případech výše zmíněný princip zcela určitě nefunguje. Naopak jste vystaveni dalším a mnohem vážnějším rizikům, které poškozují vaše zdraví.

Související články

Zdroje: www.quoqlee.club, www.denik.cz, www.idnes.cz, www.eurozpravy.cz