Suché a popraskané paty mohou být nejen nepříjemné, ale také esteticky nevzhledné. Když se nechcete spoléhat na návštěvy pedikéra, můžete vyzkoušet několik jednoduchých a osvědčených domácích receptů, které vám pomohou získat zpět hebkost a krásu vašich nohou. Jedním z těchto triků je směs z vlažné vody, jablečného octa a ústní vody.

Na video od Přírodního projektu o tom, jak se zbavit tvrdých pat během pár dní, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Účinná směs na suché a tvrdé paty

Jablečný ocet je známý svými antiseptickými a hydratačními vlastnostmi. Ústní voda obsahuje složky, které pomáhají zmírňovat podráždění a působí osvěžujícím způsobem. Když tuto směs spojíte s vlažnou vodou, vytvoříte účinný domácí prostředek na zbavení se tvrdé kůže na patách.

Připravte si směs tak, že do nádoby smícháte 200 ml vlažné vody, 200 ml jablečného octa a 200 ml ústní vody. Všechny ingredience by měly být pokojové teploty.

Připravenou směs nalijte do misky nebo nádoby dostatečně velké na to, aby se do ní vešly vaše nohy. Namočte nohy do této lázně alespoň na 20 minut.

Po 20 minutách nohy vyjměte z lázně a jemně setřete tvrdou kůži pomocí kartáčku na nohy. Tvrdá kůže by měla být již měkčí a snadněji se odstraní.

Nohy opláchněte čistou vodou a důkladně osušte.

Po opláchnutí a usušení nohou naneste na paty kvalitní hydratační krém určený speciálně pro nohy.

Pravidelná péče je základem úspěchu

Použití směsi z vlažné vody, jablečného octa a ústní vody může být efektivním způsobem, jak se zbavit tvrdé kůže na patách. Pravidelná péče o nohy a tato domácí metoda vám pomohou udržet vaše paty hebké a krásné po dlouhou dobu.

Další možnosti zbavení tvrdé kůže

Kromě výše zmíněného receptu existují i další možnosti, jak se zbavit ztvrdlé kůže na patách. Jednou z nich je pravidelná péče o nohy, která zahrnuje časté omývání, hydrataci a používání speciálních krémů nebo balzámů na nohy. Důležité je také používat speciální kámen nebo elektrickou brusku na paty k pravidelnému odstraňování ztvrdlé kůže. Pokud však máte vážnější problémy s tvrdou kůží a popraskanými patami, měli byste zvážit návštěvu odborníka.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.rozhlas.cz