Pohyb je důležitý, aby se člověk udržel v kondici. Jenže ne každý má rád veřejné tělocvičny nebo cvičení podle videí v pohodlí svého pokoje. Někomu je zkrátka pot na karimatce a páchnoucí oblečení nepříjemné, a dá se to samozřejmě pochopit.

Pokud jste však vodní živel, můžete chodit plavat do bazénu. Tím cvičení propojíte s vaším oblíbeným elementem a plavání vás bude více bavit. Zároveň má skvělé účinky na vaše zdraví a na kondici vašeho těla.

Video, jak správně plavat prsa, najdete na Youtube kanále Český olympijský tým:

Zdroj: Youtube

Účinky plavání na tělo

Plavání přinese vašemu tělu spoustu zdravotních výhod. Například je skvělým způsobem, jak posílit vaši kardiovaskulární kondici. Když půjdete párkrát týdně na necelou hodinu plavat, dlouhodobě si tím zlepšíte celkové fyzické zdraví. Další výhodou plavání je, že buduje sílu. Voda je hustší než vzduch, vytváří vám proto také větší odpor.

Díky plavání se vám zvětší například síla dýchacích svalů, a vůbec ne o málo. A pokud chcete opravdu zatnout svaly a plavání vám nestačí, můžete například navštívit lekce aqua aerobiku. Ty přesně spoléhají na odpor vody, a můžete si tak úžasně protáhnout například svaly na rukou a nohou.

Výhody plavání

Plavání má další neskutečnou výhodu, a tou je, že má menší dopad na klouby, než když cvičíte v posilovně nebo doma. Na klouby je kladen menší tlak ve vodě než na zemi. Proto je plavání skvělé pro lidi, kteří mají například s klouby problém a často je bolí. Je to skvělý způsob, jak zůstat aktivní i s podobnými problémy.

A poslední výhodou plavání je, že má pozitivní přínosy i pro vaše psychické zdraví. Voda je často asociovaná s klidem a pohodou, jelikož člověka nadnáší a houpe. A vzhledem k tomu, že si ji mozek často spojuje s těmito příjemnými pocity, plavání prokazatelně zlepšuje psychiku a pocit pohody.

Související články

Zdroje: fitanu.com, aktin.cz