Účinný přírodní prostředek hojící ekzémy? Vyzkoušejte kořen lopuchu
14. 6. 2018

Účinný přírodní prostředek hojící ekzémy? Vyzkoušejte kořen lopuchu

Kožní lékařka mi stanovila diagnózu seboroická dermatitida. Poradil byste mi nějaké bylinky, které mohu zaručeně koupit ve specializované prodejně? Tak zní dotaz čtenáře v bylinkové poradně Receptáře.

Seboroická dermatitida je neinfekční kožní onemocnění, které se projevuje šupinkami a lupy ve vlasaté části hlavy, ale také kolem nosu a úst. Příčinou může být mimo jiné stres nebo oslabený imunitní systém. Proto doporučuji současnou vnitřní a zevní léčbu. Vnitřně je dobré užívat byliny, které v sobě kombinují příznivé účinky na imunitní systém a stav kůže, jako jsou kopřiva, violka trojbarevná a přesličky. Zevně se pak osvědčil odvar z kořene lopuchu, kdy jednu lžíci sušeného kořene povaříme krátce v 1/2 l vody a postižené místo oplachujeme vlažným odvarem.

Lopuch větší (Arctium lappa L.)

Lopuch v Herbáři léčivých rostlin

Lopuch větší (Arctium lappa L.) patří k nejlepším léčivům v dermatologii. Při urputném ekzému vnitřně užíváme 4x denně šálek odvaru z kořene.

odvar z kořene lopuchu

Při zevním použití povaříme 5 polévkových lžic kořene v 5-8 litrech vody, necháme jej vyluhovat do přijatelné teploty a přecedíme. Do odvaru namočíme prostěradlo, vyždímáme je a nemocného zabalíme tak, aby tělo bylo pokryto od podpaží až ke kotníkům, ale i mezi nohama. Poté jej zabalíme do suchého prostěradla a necháme nejméně 45 minut ležet. Takto postupujeme denně, dokud se na těle neobjeví jakoby osypky. Ty do 2 až 3 dnů zmizí, a tím je léčba ukončena. Léčebná kúra obvykle trvá tři týdny, léčbu ale vždy jednou týdně přerušujeme. Kúru můžeme i opakovat.

Autor Valdemar Grešík, spoluautor Soňa Havlová.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: pětmínusčtyři = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS