Ořechy jsou známé jako rychlá svačinka pro doplnění energie a živin. Jenže pouze málo lidí se poté zaměří i na skořápky, které ve většině případů skončí v odpadkovém koši.

To je ale veliká chyba, jelikož i tyto skořápky vám mohou přinést spoustu užitečných benefitů, o kterých jste doteď neměli ani tušení. Jaké to jsou? Podívejte.

Video, jak využít ořechové skořápky, najdete na Youtube kanále Chilli farmer:

Zdroj: Youtube

Užitečné skořápky

Ořechové skořápky jsou chemicky neutrální biologické materiály, které nemají toxické účinky jak na životní prostředí, tak na lidské tělo. A o jejich vlastnostech věděli již naši předkové. Používali je k léčbě různých onemocnění a jejich prevenci. Jedním z těchto onemocnění je například kašel nebo nachlazení.

Ty lze vyřešit velice jednoduše, a to pomocí čaje. Vezměte si 12 ořechových skořápek, umyjte je a zalijte 500 mililitry vroucí vody. Takto nechte skořápky louhovat po dlouhou dobu, zhruba 12 hodin. Poté dejte skořápky na sporák a 5 minut vařte. Přidejte k nim med a pijte jako klasický čaj, který vám pomůže zbavit se jak kašle, tak nachlazení.

Výhody skořápek

Když si skořápky nasekáte společně s ořechy uvnitř, dají se použít pro zklidnění pokožky a odstranění pórů. Stačí jen, když je přidáte do čistícího mýdla, které normálně používáte pro odstranění make-upu. Skořápky vám také mohou pomoci pro obnovení síly vlasů. Udělejte si ze skořápek odvar a umyjte si jím vlasy.

Když přidáte vyčištěné skořápky do zubní pasty, dokážou naprosto úžasně odstranit zubní plak. Právě tento trik naši předkové užívali velice často. A pokud se chcete zbavit cukrovky, v minulosti se jako léčba používal právě čaj z ořechových skořápek.

Tato léčba se opakovala v cyklu každých 6 týdnů, při které pacienti pili 3 až 4 šálky denně. Pokud by vám ale ořechový čaj sám o sobě nechutnal, je ideální do něj přidat med, který jeho chuť zaručeně zlepší.

Související články

Zdroje: www.denik.cz, www.jimejinak.cz