Rozdrcené vaječné skořápky mají abrazivní účinky, a lze je proto použít jako přírodní peeling, který vyčistí póry a zbaví pleť nevzhledných černých teček. Zkuste je rozšlehat s bílkem a nanést na obličej jako pleťovou masku. Nechte působit zhruba půl hodiny a pak směs smyjte vlažnou vodou. Bílkoviny společně s minerály pokožku vypnou a zanechají ji pružnější a zářivější. Tato kúra se doporučuje jak mladým dívkám, které trápí akné, tak zralým ženám, jimž hrozí vrásky. Dá se tedy říci, že nám prokáže službu v každém věku.

Pokud ale máte citlivou pleť nebo se potýkáte s kožními problémy, abrazivní prostředek pro vás nebude tím pravým, protože by mohl pokožku mechanicky podráždit. Přesto se nemusíte o pozitivní účinky vaječných skořápek ochudit; stačí, když rozdrcené skořápky ze dvou vajec naložíte do decilitru jablečného octa.

Směs uchovávejte v uzavřené nádobě po dobu pěti dní, až se střepiny zcela rozpustí. Tinkturu pak nanášejte na tamponek a jemně jím otírejte postižená místa. (Zdroj: www.boldsky.com)

Jablečný ocet je sám o sobě skvělým pomocníkem, když přijde na nemoci kůže rozličného druhu. Lidová medicína ho využívá k léčbě plísňových onemocnění, ke zmírnění zánětů i ke zklidnění pokožky spálené od sluníčka. Možná si vzpomenete, že když vás v dětství v létě venku kousl nějaký dotěrný hmyz, babička vám na štípanec kápla trochu octa. Ocet je totiž nejen skvělou přírodní dezinfekcí, ale navíc uleví od svědění.

Dejte ale pozor, jablečný ocet by se nikdy neměl aplikovat na otevřené rány. Vyloučena není ani alergická reakce. Jestliže trpíte na alergie nebo chcete výše popsanou tinkturu vyzkoušet na zánětlivá onemocnění, jako je dermatitida nebo lupénka, doporučujeme rozpuštěné skořápky v octu před nanesením na pleť naředit vodou v poměru 1:1. Pokud se u vás projeví reakce v podobě vyrážky, závratí nebo obtíží z dýcháním, s jablečným octem raději dále neexperimentujte.

(Zdroj: www.novinky.cz)