Je pravdou, že kolem 50. roku nastávají v těle ženy určité změny, které se odrážejí i na stavu pleti v obličeji. Začínají se nápadně projevovat první známky stárnutí. Není to jen následkem hormonálních změn, ale i postupnou ztrátou kolagenu. Ovšem tomuto stavu lze do jisté míry vzdorovat. Jen je nutné se o pleť náležitě starat. Máme pro vás hned několik ověřených triků, které fungují. Stačí je vyzkoušet!

Na tipy, které udrží vaši pleť a pokožku stále hladkou, se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Věk nezastavíte, ale pleť lze vyživovat a udržovat

Faktem je, že partie, které byly do padesátého roku pevné, začínají podléhat zemské přitažlivosti. Kolagenu ubývá a pokožka postupně ztrácí svou pevnost a pružnost. Stejně tak si jistě všímáte i změn ve tvaru obličeje, především ochabujících partií kolem spodní čelisti, horního rtu, očí a čela. Hlavně nezoufejte, ale raději se o pleť pravidelně starejte - především večer a na noc. Neznamená to však, že byste měly zanedbávat i denní péči.

Očista pleti je rituál

Pokud chcete mít i ve vyšším věku vyhlazenou a zářivou pleť, měly byste vsadit na pravidelnou péči. Stačí si vytvořit každodenní, a věřte, že velmi příjemný, rituál. S těmi správnými pomocníky dokážete s pletí naprosté zázraky. Můžete využít samozřejmě koupené kosmetické prostředky, ale mnohdy jsou velmi předražené a ve výsledku se nedočkáte žádného efektu. Vsaďte proto na domácí ověřené rady, které vám vykouzlí dokonalou pleť i ve vyšším věku. Máme pro vás recept na dokonalou večerní výživu.

Základem je odlíčená a vyčištěná pleť

Přestože se večer možná cítíte unavená a do odličování se vám nechce, překonejte se a tuto činnost nikdy neodkládejte. Jedná se totiž o jeden z nejhorších hříchů, který má špatné důsledky na stav pleti. Tento krok nikdy nezanedbávejte ani v případě, že nepoužíváte make-up.

Nečistoty ze vzduchu a z líčidel totiž ucpávají kožní póry, V případě, že byste si pleť nevyčistily, neproběhnou správně veškeré regenerační procesy. Zanesené póry vám mohou způsobit také vznik různých druhů pupínků či zánětů. Vždy volte prostředek podle typu pleti.

Recept na výživnou vazelínu pro vyhlazenou pleť

Večer to chce dodat vyčištěné pleti dostatečnou výživu. Proto pro vás máme tip, jak si vyrobit z pár ingrediencí dokonalý prostředek, který vám při pravidelném používání pomůže k vyhlazené pleti s minimem vrásek.

Smíchejte 1 polévkovou lžíci vazelíny se stejným množstvím olivového oleje a 2 vymáčknutými kapslemi vitamínu E. Pak směs řádně promíchejte. Díky obsaženým látkám pleť výborně vyživíte. Neváhejte zároveň obličej promasírovat, a tudíž i prokrvit. Nechte působit minimálně půl hodiny, ale i déle a následně smyjte vlažnou vodou. Nejlépe je nechat tuto výživu působit přes celou noc.

Tato kombinace výborně funguje i na tmavé kruhy pod očima. Zabráníte také předčasnému vysychání očního okolí, které k tomu má sklony. Pokud budete pokožku obličeje vyživovat pravidelně, bude krásně hladká a hebká. Vazelína navíc přispívá k tomu, že dělá jistou bariéru a pokožka se tolik nevysušuje.

Související články

Zdroje: www.novinky.cz, www.prozeny.cz, www.makeupmuddle.com