Před 25 lety zazářila jako jedna ze zpěvaček dívčí kapely Spice Girls. Od té doby se jí změnil život od základů. Vdala se za slavného fotbalistu Davida Beckhama, porodila 4 děti a stala se módní ikonou, kterou kopírují ženy na celém světě. Být takovou dobu veřejnosti na očích samozřejmě Viktorii nutí, aby o sebe více dbala. Štíhlou postavu si drží přísnou stravou a cvičením. Co jí ale často trápí, je pleť. „Čas je neúprosný a přidává vrásky,“ říká Victoria a jedním dechem přiznává, že už léta trpí na akné, které se snaží eliminovat pomocí ozdravné kúry, kdy pojídá natté (japonskou specialitu z fermentovaných bobů). O svou pleť pravidelně dbá pomocí šesti kroků. Inspirujte se jimi také:

Na videu od autora Celebrity Reporter se můžete podívat, jak se Victoria Beckham každé ráno zkrášluje. Více na kanáleYouTube.com.

Zdroj: Youtube

První krok: Ranní očista

Victoria přiznává, že každé ráno si myje obličej ve studené vodě. Pleť se tím hezky osvěží, zmizí otoky, ale i případná únava z předešlé noci. „Potom aplikuji čisticí balzám. Používám jen ten z rostlinných látek, který obsahuje kokosový olej, hroznová semínka, avokádo a olivový olej. Jde o směs, která čistí a zároveň vyživuje pleť,“ říká hvězda. Podle Beckham je ranní čištění pleti velmi důležité, protože kůže – stejně jako tělo – se během noci zbavuje odpadních látek, které je nutné odstranit. Proto si pleť odličuje dvakrát denně – ráno a večer.

Druhý krok: Sérum

Bývalá Spice Girl používá na očištěnou pleť výživné sérum, které posílí obranyschopnost pleti a ochrání ji proti možnému poškození. „Mám ráda produkty s ohsahem výkonných složek jako jsou třeba květinové peptidy, niacinamid nebo extrakt mikrořas. Tento koktejl látek je důležitý také proto, že podporuje obnovu kožních buněk a zanechává pleť svěží. Victoria ráda čas od času séra prostřídá. Mezi její oblíbence patří i produkty s retinolem a vitaminem C, který pleť rozjasňuje a má omlazující účinky.

Třetí krok: Hydratační krém

Aby se pleť nevysušovala, potřebuje hodně vláhy. Victoria proto sází na hydratační krém s obsahem černého čaje, enzymů z papáji a avokádového oleje. „Výhodou krému je také to, že pleť vyplňuje a zůstává po něm hladká a pružná,“ vysvětluje zpěvačka.

Čtvrtý krok: LED světelná terapie

Victoria před lety přiznala, že bojuje s akné. Jednou z pomůcek, které jí proti tomuto neduhu zabírají, je LED světelná terapie. Původně šlo o neinvazivní léčebnou metodu na podporu hojení ran astronautů. Dnes se tato metoda využívá k léčbě kožních problémů. Zpěvačka využívá takzvanou LED světelnou masku, která nejenom, že podporuje hojení kůže, ale eliminuje vznik vrásek.

Pátý krok: Oční krém

Dermatologové vědí, že kolem očí je pokožka extrémně tenká a náchylná k vráskám. Proto má spousta žen už po třicítce jemné rýhy (nebo dokonce vějířky) kolem očí. Victoria proti těmto vráskám bojuje pomocí očních krémů s obsahem retinolu. Tato složka kromě toho, že vyhlazuje pleť, je i skvělou prevencí proti tmavým kruhům pod očima.

Šestý krok: Opalovací krém

I když je venku pod mrakem, Victorie si na pleť dává opalovací krém. Důvod je prostý: UV záření není jen záležitostí léta a dokáže působit i v zimě (obzvlášť na horách). Opalovací krém tak působí jako ochranka proti vysušení a poškození pleti. Victoria, která je velmi háklivá na nové vrásky, si ho v případě slunného počasí dává dokonce ve dvou vrstvách!

Související články

Zdroje: www.idnes.cz, www.glamour.com