Naše babičky si při barvení vlasů vystačily s bylinkami.
Zdroj: Shutterstock

Jak si naše babičky naprosto přírodně barvily vlasy: Vystačily si s bylinkami

Také si někdy při mytí vlasů pokládáte otázku, jak si naši předci myli a barvili vlasy bez všech těch přípravků, které používáme v dnešní době? Využívali dary přírody, zkuste to také.

Přírodní cestou byste se měli vydat zejména v případě, pokud jste začali pozorovat, že s vašimi vlasy není něco v pořádku. Ztratili lesk a svou dřívější kvalitu? Už nejsou tak husté a hodně vypadávají? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, bylinky by vám mohly pomoci. Samozřejmě, že samy o sobě nesvedou zázraky, problémy s vlasy značí, že vám zřejmě chybí důležité vitamíny a minerály, proto se zamyslete nad změnou a obohacením svého jídelníčku. Důležitý je pravidelný přísun čerstvé zeleniny, zejména mrkve, paprik a dýně, vhodné jsou luštěniny, ryby, mořské plody a celozrnné obiloviny. 

Bylinné oplachy

Pokud jste se už zamysleli nad svou stravou, je čas na bylinky. Užívat je můžete vnitřně, a to v podobě bylinkových čajů. Připravit si z nich můžete ale i nálevy, kterými lze vlasy oplachovat. Oplachy jsou skvělé například z kopřivy, máty, levandule, heřmánku nebo řebříčku, a to jak sušených, tak čerstvých. Vlasy oplachujte každé mytí, dokud se stav vašich vlasů nezlepší.

Heřmánek zesvětlí blonďaté vlasy. Zdroj: Shutterstock

Na blond, černé i zrzavé

Zdá se vám, že odstín vašich vlasů je nevýrazný? I to lze změnit pomocí bylinného oplachu, stačí vědět, jaký druh bylinky je vhodný pro vaši barvu. Ovšem nečekejte zázraky na počkání, v případě bylinkových oplachů platí, že čím častěji je budete používat, tím intenzivnějšího odstínu dosáhnete. Máte-li blond hřívu, podpoříte ji heřmánkem, odvar ze zelených slupek vlašských ořechů zase zajistí lesk a barvu černým vlasům. Na zrzavé vlasy dobře působí odvar z ibišku a šípku, který vlasy ztmaví, pro světlejší odstín použijte měsíček.

Pro zdravou hřívu oplachujte kopřivou. Zdroj: Shutterstock

Kávu nebo čaj

Báječné je, že barvu vlasů můžete zvýraznit kromě bylinek i jinými přírodními prostředky, které jsou většinou lehce dostupné. Brunetkám prospěje káva, stačí si uvařit hrnek, nechat vychladnout, pak ji smíchejte se 2 lžícemi mleté kávy a 4 lžícemi přírodního kondicionéru bez chemie. Ošetřete s nimi vlhké vlasy, nechte hodinu působit a opláchněte. Lehký hnědý odstín pomůže vykouzlit i silný odvar z černého čaje. Jednoduše v něm vlasy namočte, vyždímejte a nechte působit hodinu.

Zdroje: www.prozeny.czwww.arome.cz

Akční letáky