Osvojte si jednoduchou ranní rutinu, která má na naše tělo mnoho pozitivních dopadů. Naučte se pravidelně pít hned po probuzení vodu na lačný žaludek. Co vše se stane s vaším tělem a jak vám ranní sklenička prospěje?

Jaké účinky má pití vody na prázdný žaludek po měsíci? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu BRIGHT SIDE:

Zdroj: Youtube

Voda utužuje zdraví

Faktem je, že voda je pro život naprosto nepostradatelná a její přínos pro naše zdraví je nepopiratelný. Pokud chcete, aby váš organismus fungoval co nejlépe, je nutné dodržovat pravidelný a dostatečný pitný režim.

Pít byste měli v průběhu celého dne, a to postupně a po menších dávkách, ne nárazově a ve velkém množství, to by zbytečně zatěžovalo ledviny. A určitě stojí za to zařadit mezi každodenní rituály i ranní sklenku vody. Jaké bonusy vám to přinese?

Prevence dehydratace

Během noci tělo ztrácí vodu potem a dýcháním, takže ráno je dehydratované. Pokud mu dodáte vodu hned po ránu po probuzení, je to skvělý způsob, jak organismus hydratovat a nastartovat do nového dne.

Rychleji se zbavíte ranní únavy, budete se nejen celkově cítit lépe, ale také budete mít po celý den i mnohem více energie. Zároveň tak předejdete případným bolestem hlavy. Dehydratace je totiž častým spouštěčem této nepříjemnosti. Ovlivňuje hladinu serotoninu v těle, což mnohdy vede i k migrénám.

Rychlejší metabolismus

Sklenička vody na lačný žaludek dokáže nakopnout váš metabolismus a podpořit tak rychlejší spalování tuků. Jistě to ocení všichni, kteří se snaží zhubnout nebo si chtějí udržet stálou a zdravou váhu. Navíc voda pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, takže vás během dne nebude obtěžovat chuť na sladké a nezdravé jídlo.

Detoxikace těla

Voda podporuje funkci ledvin a pomáhá organismu zbavit se nežádoucích toxinů a dalších škodlivých látek. Je to nesmírně důležité pro celkové zdraví a jedná se o výbornou prevenci před vznikem různých onemocnění.

Kvalitnější trávení

Ranní sklenička vody výborně stimuluje peristaltiku střev a podporuje lepší trávení. Vyhnete se tak nepříjemným zažívacím potížím jako je například zácpa, nadýmání a pálení žáhy. Voda na lačno také snižuje kyselost žaludku a mírní křeče, které souvisejí s jeho případným zánětem.

Lepší pokožka a krásnější pleť

Dostatek vody je klíčový i pro zdravou, hydratovanou a pružnou pokožku. Její konzumace na lačný žaludek pomáhá rozjasnit a zpevnit pleť a tím pádem předcházet i nechtěným vráskám.

Související články

Zdroje: www.mountainfalls.co.za, www.celostnimedicina.cz, www.prozeny.cz