Dekolt a krk jsou chloubou každé ženy, a proto byste péči o ně neměli rozhodně zanedbávat. Kvůli tenké a jemné vrstvě kůže se začnou na těchto částech těla tvořit vrásky, které mohou prozradit váš věk. Není to však důvod k zoufalství. Jednoduchý domácí obklad vám pomůže tíživý pocit stáří efektivně oddálit.

Potraviny mají vliv

Podívejte se na video, v němž se dozvíte, jaké cviky pomohou proti povolené kůži na krku a vráskám v děkoltu:

Zdroj: Youtube

Tvoření vrásek mohou mít na svědomí některé potraviny, které konzumujete. Patří mezi ně máslo a umělé tuky, sůl nebo červené maso. Z nápojů se pak jedná hlavně o víno a velmi oblíbenou kávu. Na druhou stranu existují také potraviny, které naopak zabraňují tvorbě vrásek. Přidejte proto do svého jídelníčku česnek, ovesné vločky, ryby, špaldový chléb a olej z pšeničných klíčků.

Olejový obklad na vrásky

Odstranění vrásek bývá velmi složité, ale není to nemožné. Namočte pruh vaty v teplém rostlinném nebo dětském oleji a přiložte jej na krk. Poté vatu překryjte potravinářskou folií a nechte působit 10 až 15 minut a následně sundejte.

Pokožku na krku pak proklepejte bříšky prstů a namažte kvalitním výživným krémem nebo si směs sami vyrobte ze stejných dílů vepřového sádla a sušených listů bazalky. Obklad pravidelně opakujte a vrásky budou postupně mizet!

Spěte na zádech

Nové vrásky jsou tvořeny nejčastěji špatnou polohou ve spánku, a proto je nejlepší spát na zádech. Pokud totiž spíte na boku nebo na břiše, kůže se krabatí, což má za následek prohloubení vrásek a tvoření nových. Samozřejmě nejde úplně ovlivnit, jak budete spát, ale snažte se zůstat na zádech, co nejvíce to půjde.

Přírodní ledová masáž

Masáž ledovými kostkami dokáže napnout kůži a tím i vyhladit vrásky. Nízká teplota stimuluje proudění krve, načež bude pokožka jen zářit! Vezměte si kostku ledu a krouživými pohyby s ní masírujte krk po dobu 5 minut. Po skončení masáže namažte krk hydratačním krémem nebo přírodním olejem. Masáž opakujte jednou týdně pro krásnou pokožku bez vrásek.

Vejce, ovesné vločky a med

Jestliže zpozorujete na svém krku nově tvořící se vrásky, bez váhání zakročte! Pleťovou masku vytvoříte snadno z jednoho žloutku, lžičky ovesných vloček a dvou lžiček teplého medu. Hotovou masku naneste na krk a nechte chvilku působit. Poté smyjte vlažnou vodou a na závěr ještě studenou.

Nezapomínejte ale, že zamezit vzniku vrásek můžete i pouhým každodenním pobytem na čerstvém vzduchu, správnou životosprávou a rovněž dobrou náladou!

Zdroje: 5555 rad pro šikovné hospodyňky, prozeny.cz, styl.instory.cz