Čas nezastavíme, a tak se (alespoň většina z nás) zkrátka musíme smířit s tím, že nebudeme vždy vypadat jako ve dvaceti letech. Stejně se ale vždy budeme snažit vypadat dobře, mladě a svěže, a tomu vrásky kolem očí moc nepomáhají. Pusťme se tedy do boje a vůbec není vyloučeno, že vítězství bude nakonec naše.

Některé z možností, jak se poprat s vráskami kolem očí, ukazuje i video na youtube v kanálu Face Yoga Expert:

Zdroj: Youtube

Prevence především

Nebude žádnou novinkou, když připomeneme, jak důležitá je v tomto ohledu prevence. Pokud se chceme vyhnout brzkému objevení vrásek, nesmíme zapomínat na některé momenty, které k jejich vzniku přispívají. Jen těžko ovlivníme sluneční záření, na druhou stranu je dnes na trhu k dispozici dost přípravků s SPF faktorem, které si s ním poradí. Důležité přitom je takový krém používat i v zimních měsících.

Bez zlozvyků je to lepší

Dalším důvodem, který vede ke vzniku vrásek, je špatná životospráva a zlozvyky jako je kouření nebo přemíra alkoholu. I bez toho bohužel většina z nás žije v prostředí, které je zamořené mnoha škodlivinami, proto bychom se měly vyvarovat jejich dobrovolné konzumaci a dalšímu zatěžování organismu. A pak jsou tady ještě často nevědomé grimasy, které opakujeme neustále dokola a zatěžujeme tím pokožku kolem očí víc, než dokáže bez větší únavy zvládat. Když se nám podaří tyto příčiny odstranit nebo alespoň zmírnit, můžeme se těšit na svěží pleť do poměrně vysokého věku.

Na plastiku je vždycky dost času

Co ale dělat, když už se nějaká ta vráska na obličeji přece jen objevila? Možností je mnoho, ale než přistoupíme k návštěvě plastického chirurga, bude dobré vyzkoušet některé domácí metody, které podle mnoha žen, jež je vyzkoušely, opravdu fungují.

Obličejová jóga - je složitější, ale účinná

Slyšely jste třeba někdy o obličejové józe? Tu “obyčejnou” asi známe všichni, ale stejně jako můžeme v klidu účinně protahovat a omlazovat celé tělo, působí i jemné, ale přesně cílené pohyby na partie v okolí očí. Obličejová jóga je poměrně komplexní metoda cvičení, masáží i relaxace, která podle jejích zastánců dokáže navodit nejen klid a ulevit od stresu, ale také doslova omladit pokožku a dodat jí znovu mladistvý a zářivý nádech.

Snadná a účinná obličejová gymnastika

Je ale pravdou, že obličejová jóga není úplně jednoduchá a bude vyžadovat více času a tréninku. Jak bychom se mohly k dobrému výsledku dopracovat ještě rychleji? Budeme-li se nyní věnovat jen vráskám kolem očí, můžeme využít takzvanou obličejovou gymnastiku. Není to nic složitého a výsledek se dostaví poměrně brzy.

Cviky, u kterých se nezapotíte

V tomto případě budou cviky představovat jen pohyby očima. Zatímco si čelo “zatížíme” dlaněmi, budeme následně pohybovat očima tak, že se střídavě podíváme doprava a doleva. Tento pohyb zopakujeme alespoň desetkrát, než přejdeme ke změně směru, tentokrát půjde o pohled nahoru a dolů a nakonec zvolíme úhlopříčný pohyb – tedy z pravého horního do levého dolního rohu a nakonec i naopak. Jako v každém cvičení, i tady je důležité pohyby dotahovat a nepodvádět. Podváděly bychom jen samy sebe.

Související články

Zdroje: www.byrdie.com, www.instyle.com, www.medicalnewstoday.com, www.medicalnewstoday.com