Vlasy jsou podle mnohých korunou krásy a nikoho nepotěší, když mu po česání zůstanou v hřebenu a v nejbližším okolí. Příčiny mohou být různé. Od genetiky, přes nadměrný stres, hormonální změny, vyváženou stravu až po zdravotní problémy.

Mnohdy se také jedná o nevhodnou péči. Pokud se jedná o závažný problém, nikdy se neváhejte poradit s odpovídajícím lékařem. V případě běžných potíží využijte tip na domácí výživnou péči.

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Jak na vypadávání vlasů? Na 3 zajímavé tipy se podívejte na tomto YouTube videu na kanálu Žaneta Florová:

Zdroj: Youtube

Proč vlasy padají

Fakt, že vlasy vypadávají, je vlastně normální, protože se stále obnovují. Postupně se prolínají fáze růstu, klidu a vypadávání. Jeden vlas roste 2 až 6 let a jeho životní cyklus se skládá ze 4 fází.

Postupně vyrůstá z vlasové folikuly neboli kořínku, u žen má životnost zhruba 3 až 6 let a u mužů 2 až 4 roky. Během měsíce vyroste o 1 cm a běžně je v této fázi 90 % vlasů. Následně nastává přechodová fáze, kdy vlast stagnuje v růstu, a nakonec je vytlačen novým vlasem a vypadne.

Denně každému z nás vypadne okolo 50 až 100 vlasů. Pokud se však objeví výše zmíněné potíže, může nastat situace, kdy vlasy vypadávají nadměrně. Tento problém trápí ženy i muže bez rozdílu a více než 50 % mužů a 60 % žen v Evropě jím trpí.

Základem je zdravá strava

Pokud chcete mít zdravé vlasy, nezanedbávejte celkově zdravý životní styl. Myslete tedy i na zdravý jídelníček. Zdravému růstu vlasů prospějí potraviny s obsahem kvalitních bílkovin, vitamínů, omega-3 nenasycených mastných kyselin, železa a zinku.

Pokud chcete mít krásné a pevné vlasy, pravidelně konzumujte ryby, ořechy, semínka, luštěniny, celozrnné produkty, zelenou listovou zeleninu a ovoce.

Pokožka hlavy

Kvalita vašich vlasů je ovlivněná i odpovídající péčí o vlasovou pokožku. Mytí hřívy není jen o její očistě, ale probíhá i péče o její příznivé podmínky k růstu. Hýčkejte se proto prostředkem, který si lze vyrobit v pohodlí domova a splňuje všechny zmíněné podmínky.

Přidejte do šamponu esenciální olej

Díky jednoduchému a osvědčenému triku, můžete výborně stimulovat krevní oběh, což bude mít vliv na kvalitu vlasové pokožky a ve výsledků i na růst vlasů. Do šamponu, který odpovídá vaší kvalitě vlasů, přidejte esenciální olej a konečky prstů vmasírujte směs do pokožky hlavy.

Šampon proti vypadávání vlasů

Do svého běžně užívaného šamponu, který prospívá vašim vlasům, přidejte 5 kapek citronového esenciálního oleje, stejné množství rozmarýnového a 2 kapsle vymáčknutého vitamínu E z běžně dostupné tobolky v lékárně. Aplikujte klasickým způsobem a vlasy si umyjte.

Nechte na vlasech v zábalu působit alespoň 5 až 10 minut, a nakonec smyjte vlažnou vodou. Brzy se dočkáte viditelných výsledků.

Související články

Zdroje: www.irecept.cz, www.prozeny.cz, www.chytralekarna.cz