obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vyzrajte na strašáka jménem diabetes

Víte, že v roce 2035 bude každý desátý člověk trpět cukrovkou? Cukrovka je novodobou epidemií a zdaleka nepostihuje jen obézní. Diabetu II. stupně sice můžeme předcházet správnou životosprávou, ale objeví-li se, neklesejte na mysli. Přeprat jde i cukrovka.

[Komerční prezentace]

Za cukrovku II. stupně si můžeme sami. Hlavním faktorem, který se na nás podepisuje, je nezdravý životní styl, dědičná rodinná anamnéza, nedostatek pohybu, obezita, sedavé zaměstnání, pokročilý věk, nedostatek spánku a mnoho dalších. Vyšší riziko vzniku diabetu II. stupně mají lidé s alergií na lepek, lidé s problémy se štítnou žlázou a ženy, které v těhotenství měly těhotenskou cukrovku.

Mnohým potížím můžeme předcházet. Mnohým potížím můžeme předcházet. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Je však dobré si uvědomit, že nejsme otroci našich genů a máme nad nimi určitou moc. Jakoukoliv predispozici můžeme částečně ovlivnit nebo zcela deaktivovat. Pokud vám lékař či diabetolog zjistí zvýšenou hodnotu cukru v krvi či již máte cukrovku II. stupně, měli byste ve svém životě udělat určitá nutná opatření a začít bojovat.

Jóga pro diabetiky

Kromě změny životního stylu a dodržování zásad, které vám stanoví lékař, můžete na cukrovku vyzrát pravidelným cvičením. Ideální je hormonální jógová terapie, speciální starobylá technika, která je zaměřená právě na diabetiky. Tato metoda pomáhá lidem problém lépe zvládat a ukazuje možnosti, jak mít metabolismus pod kontrolou.

Díky tomuto cvičení lidé podporují správnou funkci slinivky a jater. Některé pozice stimulují žlázovou aktivitu slinivky břišní a jiné zase přispívají ke snížení ukládání škodlivých látek v tkáních a ke stabilizaci krevního cukru.

Přírodní zbraň proti cukrovce

Protože cukrovka provází lidstvo od nepaměti, v mnohých kulturách se vždy léčitelé snažili najít vhodné bylinky, jež by dokázaly pomoci. Největší úspěch slavili Indové. V tamních exotických pralesích objevili rostlinu, kterou pojmenovali Gurmar. Gurmar je hindský výraz pro gymnému lesní (Gymnema sylvestre) a léčivé látky z ní získané. Výluhy z této rostliny nebo žvýkání jejích listů významně tlumí příznaky diabetu a snižují chuť na sladké. Gurmar je jednou z mála známých látek, které zvyšují přirozenou tvorbu a sekreci inzulinu. Má rychle nastupující účinek redukce glukózy v krvi a komplexně působí na celý metabolismus sacharidů.

Léčitelé stále hledají nejvhodnější bylinky pro léčbu cukrovky. Léčitelé stále hledají nejvhodnější bylinky pro léčbu cukrovky. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Účinné látky Gurmaru jsou kyseliny gymnemové. Podporují úlohu inzulinu produkovaného slinivkou břišní i transport glukózy do cílových buněk.  Ovšem nepopiratelnou výhodou Gurmaru je skutečnost, že se užívá v nízkých dávkách a je cenově výhodný.

Gurmar DIAMizin – zabiják cukru

Gumar dokáže účinně snížit hladinu cukru v krvi. Gumar dokáže účinně snížit hladinu cukru v krvi. Zdroj: Archiv ireceptar.cz Kolísající hladinu cukru v krvi vyrovnáte díky účinnému a nejužívanějšímu volně prodejnému přípravku pro snížení hladiny cukru v krvi - Gurmar DIAMizin. Jedná se o ověřený doplněk stravy, který snižuje hladinu cukru v krvi a omezuje chuť na sladké. Přípravek obsahuje extrakt z rostliny Gymnema sylvestre, jehož účinné látky, kyseliny gymnemové přispívají k optimální hladině glukózy v krvi a snižují chuť na sladkosti, čímž napomáhají redukci nadváhy.

Akční letáky