Dejte navždy stopku nadměrnému pocení nohou, které navíc zapáchají. Pach nohou způsobují bakterie, které se na nich množí a doslova si baží v potu a v odumřelých kožních buňkách. Pokud patříte mezi jedince, které tento problém sužuje, máme pro vás jednoduché řešení.

Jak na zapáchající boty? Podívejte se v tomto YouTube videu na kanále Kutil Adam:

Zdroj: Youtube

Oplachujte si nohy v černém čaji

Pokud se chcete zbavit výše zmíněného problému nebo mu účinně předcházet, dopřejte nohám pravidelnou koupel z černého čaje. V ½ l vody chvilku povařte 2 sáčky čaje a nechte je řádně vylouhovat. Jakmile čaj zchladne na příjemnou teplotu, ponořte do něj obě chodila a nechte je v lázni alespoň 20 až 30 minut. Pokud doma zrovna černý čaj nemáte, můžete jej nahradit čajem mátovým.

Koupel v epsomské soli

Výborným pomocníkem proti nepříjemně páchnoucím nohám je i epsomská sůl. Nejenže neutralizuje zápach, ale zároveň dodá úlevu unaveným nohám.

Funguje i jedlá soda

Stejně tak si můžete připravit na koupel nohou roztok z jedlé sody. Stačí smíchat 2 l teplé vody s 1 vrchovatou lžíci sody a do lázně každý den nohy na ¼ hodiny ponořit. Z jedlé sody si můžete vytvořit i účinný zásyp proti pocení. Smíchejte ji v poměru 1:2 s kukuřičným škrobem a nanese na omyté a osušené nohy.

Ocet

Výborným kandidátem k dezinfekci chodidel patří i ocet, který vytváří kyselé prostředí, jež ničí nežádoucí bakterie. Vhodný je ocet jablečný i vinný. Na přípravu koupele smíchejte 1 l vody a 8 polévkových lžic octa. V případě, že použijete klasický kvasný ocet, vzhledem k tomu, že má vyšší koncentraci, použijte na stejné množství vody jen 5 polévkových lžic. Nohy nechte v lázni ponořené vždy 10 až 15 minut. Pokud náhodou ocet doma nemáte, lze využít i šťávu z čerstvých citrusů.

Šalvěj a rozmarýn proti plísni

Pokud vaše nohy sužuje kromě zápachu i plíseň, nasaďte koupel ze šalvěje a rozmarýnu. Udělejte si z kombinace těchto dvou bylinek silný odvar a nohy v něm máčejte opět každý den alespoň na ¼ hodiny. S nepříjemným zápachem zatočí i další bylinky. Využít lze například i tymián, mateřídoušku, ale i dubovou kůru.

Související články

Zdroje: www.lifee.cz, www.mojezdravi.cz, www.prostreno.cz