Ať už rajčatovou šťávu milujete, nebo se vám zdá jako zločin proti lidskosti dělat šťávu ze zeleniny, je důležité si uvědomit jednu zásadní věc. Rajčata jsou extrémně zdravá a šťáva z nich vám může až nečekaně pomoci se zdravím.

Podívejte se, co se stane s vaším tělem, když budete pít šťávu z rajčat každý den. Vyplatí se to, i kdybyste si museli zacpat nos kvůli nelichotivé chuti.

Youtube video, které vám ukáže výhody pití rajčatové šťávy, najdete na kanále Foods4Health:

Zdroj: Youtube

Exploze zdraví

Rajčatová šťáva dodá vašemu tělu neuvěřitelné množství vitamínů. Je bohatá na hned několik vitamínů B, jako je například vitamín B1, který vyrábí energii ze sacharidů, vitamín B2, který je důležitý pro dobrý stav kůže, nebo vitamín B6, který pomáhá činnosti nervové soustavy.

Kromě škály vitamínů B obsahuje rajčatová šťáva také vitamíny C, E, K a nespočet prospěšných minerálů. Těmi jsou například železo, zinek a draslík. Je to doslova exploze zdraví, a když vypijete zhruba 240 mililitrů, máte na celý den zaručenou dávku vitamínů, které byste měli přijmout v období 1 dne.

Jak vám šťáva pomůže

Kromě výše zmíněných benefitů má rajčatová šťáva také silné antioxidační účinky a chrání buňky před poškozením. Díky antioxidantům obsažených ve šťávě se snižuje riziko chronických onemocnění. Také mají schopnost snížit zánět.

Látky, které šťáva obsahuje, dokáží dokonce snížit sériové hladiny radikálů, které způsobují například rakovinu prsu nebo srdeční choroby. Když budete pít každé ráno rajčatovou šťávu, můžete dokonce zhubnout, jelikož se vám zrychlí metabolismus a ubude vám značné množství škodlivého cholesterolu v krvi.

Ideální je si šťávu připravovat sami s domácími kvalitními surovinami. Pokud nemáte k dispozici vlastní rajčata, můžete je koupit v supermarketu. Ale nedoporučuje se pít již připravenou rajčatovou šťávu, jelikož ta obsahuje až moc cukru a soli. Stačí si jen dát rajčata do mixéru a připravit si každé ráno zdravé smoothie.

Související články

Zdroje: www.prostezdravi.cz, www.zdravestravovani.eu