Cukrovka druhého typu je nešvar, který dokáže znepříjemnit život. Podle vědců ji způsobuje špatný životní styl, nevhodné stravování a nedostatek pohybu. Jenže co v dnešní době, kdy většina z nás sedí u počítačů, tabletů a mobilů, lze čekat? Cukrovka je civilizační choroba, která si ročně vyžádá tisícovky obětí. Tělo nemocných cukrovkou není schopné vyrobit dostatečné množství hormonu inzulinu, který reguluje cukr v krvi. A pak už ničivá síla nemoci propukne s vyšší intenzitou.

Ladička krevního cukru

Poslední výzkumy ale prokázaly, že existuje způsob, jak cukr v krvi snížit přírodní cestou. Jednou z variant je pojídání cibule! Aromatická zelenina obsahuje fruktózu, která v kombinaci s léky na cukrovku (například metforminem) má schopnost snížit cukr v krvi až o polovinu. A to je dobrá zpráva! Cibulový extrakt je proto doporučován lékaři jako „přírodní doplněk stravy“ při tomto onemocnění.

Z cibule si můžete vyrobit i sirup proti kašli. Jak na to?

Zdroj: Youtube

Všeho s mírou

Jíst cibuli při diabetu se vyplatí i z dalších důvodů. Dokáže nejen snížit cukr, ale i hladinu cholesterolu v krvi. Také se o ní ví, že má schopnost „pohánět“ líný metabolismus a zabraňovat nadváze, která právě cukrovku často doprovází. Aby cibulové kouzlo dobře fungovalo, musíte si zeleninu dopřát zasyrova a v množství alespoň 100 g. Ne ale víc! Pokud to s cibulí přeženete, můžete si podráždit játra či slinivku. Proto ji přidávejte do jídla rozumně. Výborně vynikne například v pomazánkách, posypkách na topinky, na chlebu ve vajíčku nebo v bramborových či luštěninových salátech.

Potraviny s podobným účinkem

Abyste nebyli závislí jen na cibuli, je ještě řada potravin, které mají podobný efekt. Mezi ně patří například avokádo, které obsahuje málo cukrů a dostatek prospěšných tuků. Dobrou volbou je i jakákoliv listová zelenina, která na rozdíl od avokáda, není tak kalorická a dodá vašemu tělu velkou dávku vitaminu C. A právě „céčko“ má schopnost „optimalizovat“ hladinu cukru v krvi. Další „regulátory“ jsou určitě česnek, višně, kakao, lněná semínka, ořechy, ryby (zejména sleď, makrela) a cottage sýr.

Související články

Zdroje: www.rehabilitace.info, www.novinky.cz