Tuto situaci jistě každý z vás dobře zná. Měli jste hlad, ale vaše chuť byla větší, než co váš žaludek skutečně dokázal spořádat. Zkrátka jste se přejedli, máte celý den před sebou, a proto byste potřebovali jídlo co nejrychleji strávit.

Odborník na výživu prozradil, že těchto 5 druhů zeleniny je na trávení absolutně nejlepší. Podívejte se, jaké to jsou.

Video, jak zlepšit trávení, najdete na Youtube kanále Kulturistika.com:

Zdroj: Youtube

Zelenina na trávení

Jako první jsou v tomto seznamu okurky. Ty poskytují opravdu mnoho rostlinných sloučenin, které ve střevech konzumují bakterie. Jedněmi z mnoha jsou například polyfenoly. Ty pomáhají stimulovat růst takzvaných dobrých střevních bakterií. Zároveň jsou okurky z velké většiny tvořeny vodou, což velice pomáhá předejít zácpě a jiným nepříjemnostem.

Další na seznamu jsou fazolové klíčky, konktrétně jsou to jedlé výhonky fazolí se jménem mungo. Tyto klíčky jsou neskutečně bohaté na vlákninu, která pomáhá usnadňovat proces trávení. Stejně jako okurky také obsahují polyfenoly, které stimulují růst dobrých bakterií ve střevě.

Další zelenina, která také poskytne vašemu tělu hojné množství vlákniny, je hrášek. Větší procento vlákniny v hrášku je nerozpustná vláknina, což znamená, že pomáhá potravinám pohybovat se ve střevech, čímž značně snižuje riziko zácpy.

Na trávení jsou nejlepší

Předposlední na seznamu je cuketa, královna zeleniny na dobré trávení. Cuketa je totiž z 94 % složena z vody. A k tomu poskytuje jak nerozpustnou, tak rozpustnou vlákninu. Díky množství vody v této zelenině budete hydratovaní a oba dva druhy vlákniny budou mít jen pozitivní účinky na vaše střeva.

Poslední zeleninou je klasika Pepka námořníka. Jedná se samozřejmě o špenát. Špenát je úžasným zdrojem vlákniny, a proto nejen podporuje zdravé trávení, ale také pomáhá předcházet zácpě. Kromě toho je nízkokalorický a obsahuje opravdu pouze minimum tuku. Díky tomu je ideální složkou redukčních diet.

Související články

Zdroje: www.akcniceny.cz, www.idnes.cz