S hubnutím nám pomůže zelený čaj.
Zdroj: Africa Studio / Shutterstock.com

Jak používat zelený čaj na hubnutí?

Zelený čaj má mnoho kladů, kvůli kterým se vyplatí ho pít. Nejen, že povzbuzuje mysl, působí jako antioxidant, ale také díky němu můžete zhubnout. Nastartuje totiž zpomalený metabolismus a kila pak jdou dolů rychleji, než řeknete švec. Také pamatujte, že působí preventivně proti rakovině!

Zdroj: www.mojezdravi.czprozeny.blesk.czwww.womanonly.cz

Pití zeleného čaje je zdraví prospěšné už od nepaměti. Díky jeho zázračným účinkům můžete dokonce rychle zhubnout. Zelený čaj vzniká stejně tak jako černý z čajovníku čínského, ale jelikož se zpracovává šetrněji, uchovávají se v něm vitamíny a minerály ve velkém množství. Navíc se z něj zdraví prospěšné látky uvolňují postupně, což je skvělé pro lidský organismus.

Zelený čaj snižuje hladinu cholesterolu v krvi, také blahodárně působí proti revmatu a srdečním chorobám. V dnešní době plné virů je navíc důležité ho pít, protože podporuje imunitu.

Kombinace lehkého jídla a zeleného čaje

V kombinaci s lehkým jídlem se jeho síla násobí, proto je dieta založená na užívání zeleného čaje tak účinná. Doporučuje se však držet ji jen týden. Spočívá v tom, že půl hodiny před každým jídlem vypijete šálek zeleného čaje, který vás zasytí a povzbudí metabolismus ve vašem těle. Ideálně tedy šálků vypijte denně pět až osm.

Velmi prospěšné látky obsahuje zelený čaj. Velmi prospěšné látky obsahuje zelený čaj. Zdroj: Anusak P / Shutterstock.com

Polyfenoly v čaji podporují produkci adrenalinu a rychleji spalují tuky. Spálíte jich tedy více, i když právě necvičíte. Pamatujte, že si není třeba dělat extra silný odvar, bohatě stačí čajová lžička zeleného sypaného čaje, kterou zalijete vodou okolo 80 stupňů Celsia a budete ho louhovat pět minut.

Samozřejmě k dietě přidejte pohyb a zdravou životosprávu. Váš energetický výdej musí být vyšší než příjem, jinak neshodíte nic. Jezte malé porce několikrát denně a ideálně, ať se jedná o zdravá a lehká jídla.

Zahřívá organismus, který lépe spaluje

Důležité je také zahřívání, které organismu přináší a díky tomu dochází právě ke zrychlování metabolismu. Při pravidelném cvičení v kombinaci s pitím zeleného čaje se uvádí, že váš úbytek na váze může být vyšší až o 45 % oproti klasické dietě.

Půl hodiny před každým jídlem vypijete šálek zeleného čaje Půl hodiny před každým jídlem vypijete šálek zeleného čaje Zdroj: taa22 / Shutterstock.com

Čaj pijte horký nebo alespoň teplý, čím totiž studenější je, tím jsou jeho účinky slabší. Samozřejmě si odpusťte jeho slazení, a to jak cukrem, tak medem. Ani smetana či mléko nejsou žádoucí.

Před plavkovou sezónou tedy zapomeňte na drahé tabletky na hubnutí, ale zapojte do hry právě zelený čaj. Ne nadarmo je v posledních letech tak oblíbený. 

Akční letáky