Přestože patříte k vyšší věkové kategorii, nemusíte podléhat předčasnému stárnutí. Podpořte zdraví svého organismu popíjením zeleného čaje a vytvořte si nový příjemný rituál. Působí nejen jako účinná prevence před nežádoucími neduhy, ale dokonce je dokáže i značně vylepšit.

Jak pestré účinky má zelený čaj se podívejte se na YouTube video na kanále Zdraví z přírody:

Zdroj: Youtube

Zelený čaj

Svým původem pochází tento lahodný čaj z Číny a vlastně se jedná o listy rostliny Camellia sinensis. Postup zpracování je zvolen takový, aby listy nepřišly o své cenné látky včetně polyfenolů. Právě díky tomu má zelený čaj svou specifickou chuť i vůni. Kromě toho však také nabízí i pestrou škálu zdravotních výhod. Které to jsou?

Obrní váš organismus

Zelený čaj má vysoké zastoupení polyfenolů, což jsou silné antioxidanty. Pomáhají v těle chránit buňky před nebezpečným poškozením volnými radikály. Pokud si budete dopřávat zelený čaj pravidelně, značně posílíte i svou celkovou imunitu.

Prevence stárnutí mozku

Stejně tak je zřejmé, že má zelený čaj příznivý vliv na funkci mozku. Posiluje jeho funkci a značně zvyšuje jeho bdělost. Výhodou zeleného čaje oproti stimulační kávě je, že obsahuje i látku s názvem L-theanin, který působí relaxačně a vyrovnává účinky obsaženého kofeinu. Díky tomu je pak mysl mnohem více koncentrovaná.

Posiluje srdce a cévy

Vzhledem k obsaženým látkám je zelený čaj také výbornou prevencí před mnoha srdečními chorobami. Tento nápoj se podílí nejen na správné regulaci nezdravého cholesterolu, ale poradí si i s vysokým tlakem a zlepšuje zdraví cév.

Zdravé kosti

Zelený čaj je bohatý i na užitečný fluorid, který je nepostradatelný pro zdraví kostí a zubů. Díky zelenému čaji můžete významně posílit svou kostní hmotu a oddálit potíže s osteoporózou.

Harmonizuje trávení

Když si budete dávat zelený čaj pravidelně, dozajista se vám zlepší i vaše trávení. V tomto čaji jsou totiž obsažené látky podporující vznik trávicích enzymů, což eliminuje mnohé zažívací potíže.

Zlepšuje stav pokožky

Zelený čaj je také velice užitečný pro pokožku a udržuje ji v kondici před předčasným stárnutím. Nejenže přispívá k jejímu lepšímu vzhledu, ale podporuje i její lesk, snižuje nepříjemné záněty a dokáže regulovat produkci kožního mazu.

Související články

Zdroje: www.thehealtsite.com, www.kompava.cz, www.prostreno.cz