Zelený čaj je bezesporu jedním z nejlepších nápojů na světě. Dodá vám nejen potřebnou energii, ale zároveň se jedná o skutečný elixír mládí a dlouhověkosti. A pokud se chcete zbavit nadbytečného tuku na břiše, bude vám vždy skvělým pomocníkem.

Chcete se o zeleném čaji dozvědět více?  Podívejte se na toto YouTube video na kanále Ranhojič: 

Zdroj: Youtube

Zrychluje metabolismus

Zelený čaj je jedním z nejlepších čajů na hubnutí díky svým zdravotním přínosům. Jeho pravidelná konzumace zrychluje metabolismus a díky tomu značně podporuje celý proces hubnutí. A to dokonce i v problémových partiích břicha. Zelený čaj pomáhá tělu spálit více než 80 kalorií.

Odstraňuje nejnebezpečnější tuk 

Zelený čaj si umí poradit i s tukem, který není vidět, ale obklopuje vnitřní orgány a je značně nebezpečný. Jeho přítomnost zvyšuje riziko vzniku onemocnění jako je například cukrovka 2. typu či různé srdeční choroby. Pokud tedy budete pít zelený čaj pravidelně, jistě se zbavíte i tohoto typu viscerálního tuku.

Snižte díky zelenému čaji příjem cukru

Cukr není pro náš organismus zdravý, a tak zkuste nahradit sladké nápoje raději zeleným čajem. Do těla tak místo škodlivých látek vpravíte užitečné polyfenoly, které snižují rizikové faktory srdečních onemocnění jako je vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol.

Zelený čaj vás odnaučí přejídání

Pravidelné popíjení čaje vás dokonce časem osvobodí od zbytečných chutí, kdy si ve výsledku jen nezdravě zaplácnete žaludek. Zároveň budete dodržovat správný pitný režim a tělo dostatečně hydratovat. A pozor, i dehydratace může způsobit pocit falešného hladu. 

Jak zelený čaj konzumovat

Pokud chcete zhubnout, neexistují žádné konkrétní pokyny. Jednoduše popíjejte zelený čaj během celého dne. Vyhněte se mu však raději před spaním, aby vás zbytečně nenabudil.

Kolik šálků denně?

Kolik šálků vypít každý den, abyste břicho brzy zhubli? Názory odborníků se liší. Jedni doporučují 1 šálek denně, jiní tvrdí, že je potřeba vypít 3 šálky. Je tedy na vás, kterou variantu zvolíte.

Související články

Zdroje: www.timesofindia.indiatimes.com, www.novinky.cz, www.kondice.cz