Zubní pasta je věc, kterou má doma, a třeba i na dovolené, ve své blízkosti každý. Pravidelná péče o chrup je totiž velice důležitá. Ovšem tato hygienická pomůcka má i další široké spektrum použití. Jedním z nich je i péče o problematickou pleť.

Inspirovat se můžete na tomto krátkém, avšak zajímavém videu:

Zdroj: Youtube

Už žádné černé tečky

Pokud patříte mezi jedince s mastnou pokožkou v obličeji a na rozšířené póry, kterým se často říká černé tečky, vezměte si na pomoc zubní pastu. Nos či jiné lokality s rozšířenými póry potřete trochou zubní pasty a začněte jemně masírovat po dobu 3 až 4 minut jemným zubním kartáčkem či takovým, který je určený přímo na pleť.

Pasta zbaví pleť nadbytečné mastnoty a vytáhne z pórů nečistoty. Póry se pak rychleji stahují a zmenšují. Ideální je tuto metodu aplikovat po koupeli, kdy je pokožka náležitě uvolněná. Pastu pak nechte zaschnout na obličeji dalších 10 minut. Následně obličej opláchněte vlažnou vodou a k uzavření pórů pleť potřete ledovými kostkami.

Zubní pastu posilte solí s jódem

V menší mističce si smíchejte stejný díl zubní pasty a jodizované soli do hladké konzistence. Tuto směs naneste stejně dle výše uvedeného návodu a promasírujte opět krouživými pohyby kartáčkem. Stejně tak neopomeňte kroky s opláchnutím vodou a ledem.

Tento druh pasty lze využít i jako jemný peeling, díky abrasivním kouskům slaných zrnek. Pasta pleť vyčistí a zbaví i odumřelých částeček kůže. Tato metoda je například ideální při cestování, kdy nemáte po ruce své oblíbené pečující kosmetické potřeby.

Zubní pasta funguje na akné

Udělal se vám v obličeji nevzhledný zduřelý pupínek, kterému se říká akné? Než abyste ho zbytečně mačkali a riskovali zanesení infekce, potřete ho na noc zubní pastou. Tento postup opakujte ještě následné 2 dny. Pupínek se díky rychlejšímu vysušení dříve vyhojí.

Zubní pasta pomůže i se štípanci

Obzvlášť teď, když se oteplilo a komáři začali opět volně poletovat, se nevyhnete sem tam nějakému štípanci. Zpravidla se jedná o nepříjemnou a svědivou záležitost. Těchto nekomfortních pocitů vás může zbavit zubní pasta. Nejenže odstraní nepříjemné svědění, ale rána se mnohem rychleji zahojí.

Zubní pasta to umí i s oparem

Trápí vás občas nepříjemné opary? Je pravdou, že dokáží pěkně potrápit. Navíc jsou tyto bolestivé puchýře na rtech neestetické. Jejich hojení trvá zpravidla 10 až 14 dní. Pomocí zubní pasty však můžete jejich hojení značně urychlit. Vzniklý puchýř se rychleji vysuší a díky zubní pastě na něm bude ochranná vrstva, čímž se sníží riziko přenosu viru na další místa.

První pomoc na rány a popáleniny

Zubní pastu můžete využít také jako ochrannou vrstvu na drobná poranění a popáleniny. Postižené místo potřete vrstvou pasty a nechte důkladně zaschnout. Vytvoříte tak v podstatě verzi speciální náplasti. Nikdy však nenanášejte zubní pastu přímo do otevřené rány.

Související články

Zdroje: www.lifee.cz, www.wikihow.cz