Zvířata

Výběr psa není vůbec jednoduchá záležitost

Plemena psů podle zvěrokruhu: Která plemena se hodí k vašemu znamení

Výběr psa není vůbec jednoduchá záležitost. Pokud chceme, aby byl spokojený pán i pes, je nutné vzít v úvahu mnoho okolností, které jsou pro vzájemně spokojené soužití nezbytné. Kromě racionálních úvah týkajících se třeba velikosti bytu nám ale může při výběru pomoct i naše znamení zvěrokruhu. To určuje naši povahu a vlastnosti, které z nás činí ideálního pána pro určitá psí plemena. Kteří psi jsou podle hvězd ideální pro vaše znamení?
Výběr jména pro psího mazlíčka je záležitost, která si často nezadá s výběrem jména pro potomka

Když mají páníčci fantazii: Nejvtipnější a nejkreativnější psí jména

Výběr jména pro psího mazlíčka je záležitost, která si často nezadá s výběrem jména pro potomka. Doby, kdy z každého dvorku štěkal Punťa, Brok či Azor, jsou už pryč, a páníčci se překonávají v originalitě. Nešetří ani humorem, protože na rozdíl od pojmenování dítěte si mohou dovolit být opravdu kreativní. Jaká jsou nejvtipnější psí jména?
Většina majitelů psů má zakódováno, že česnek do psí stravy rozhodně nepatří.

Začněte psovi do jídla přidávat česnek, výsledky budou blahodárné

Že je česnek neopomenutelnou součástí naší kuchyně s mnoha pozitivními dopady na lidské zdraví, víme asi všichni. Ale udělá stejně dobrou službu i psům? Tady názory zdaleka tak jednoznačné nejsou, ale podle nejnovějších informací může být česnek přínosný i pro naše čtyřnohé parťáky. Musíme ale dodržet určitá pravidla, jen v takovém případě bude mít pes z konzumace česneku opravdu užitek.
Šlechtění by obecně mělo být ku prospěchu plemen, ale ne vždy to tak je

Přešlechtěná psí plemena, která už ztratila základní psí vlastnosti

Šlechtění by obecně mělo být ku prospěchu plemen, ale ne vždy to tak je. Výsledkem nezodpovědných šlechtitelských snah, snažících se vyhovět jen povrchním potřebám lidí, jsou naopak často zdravotní problémy podstatně komplikující zvířatům život. Někdy se dokonce taková plemena dostanou do stadia, kdy by bez lidské pomoci nemohla vůbec přežít. Kteří psi doplácejí na lidskou nezodpovědnost?   
Někteří hafani velmi špatně snáší odloučení

Psí plemena, která se utrápí žalem, když je budete nechávat o samotě

Psí povahy jsou nejrůznější, a zatímco někteří hafani dávají před životem v bytě přednost určité samostatné existenci třeba ve venkovním kotci, jiná plemena v osamění velmi trpí. Nemusí se přitom jednat jen o roztomilé drobečky, i někteří skutečně velcí psi klamou tělem a skrývají citlivé srdce, které velmi špatně snáší odloučení. V naší vybrané pětici naleznete psy skutečně od nejmenších po největší, všichni ale mají společné to, že samota jim opravdu nesvědčí.
„Karelák“ rozhodně není bytový pes, v bytě by opravdu trpěl, zahrada je pro něj jediná možnost

Psí plemena, která trpí ve městě

Při pořízení psa je nutné předem dobře promyslet, zda se nový přírůstek hodí do prostředí, kam ho chce jeho pán přivést. Stejně jako by asi nikoho nenapadlo pořizovat si čínského chocholatého psa na hlídání lesní samoty, některá hlavně velká plemena s hustým kožichem se opravdu necítí dobře v panelákové garsonce. Mezi tyto milovníky prostoru a volnosti patří i následující pětice, která zahrnuje známá i méně známá plemena. Spojuje je ale jedno – pokud máte městský byt, poohlédněte se radši v zájmu svém i zvířete po jiném psím parťákovi.