Zvířata

Slimáci a plzáci jsou postrachem českých zahrad

Kuchyňské suroviny, co zabíjejí slimáky: Možná netušíte, jaký poklad máte doma

Slimáci a plzáci jsou postrachem českých zahrad. Škodí a ničí vaši úrodu. V našich končinách je nejznámější plzák hnědý, zahradní, žíhaný nebo lesní. Ze slimáků je to zase ten polní nebo síťkovaný. No a takový slimák velký si rád pochutná na ovoci a zelenině. Jak tyto nepřátele zahrádkářů zlikvidovat za pomoci kuchyňských surovin? To budete koukat, co na ně platí!
Kosti pro psa: Některé ho mohou i zabít

Kosti pro psa: Některé ho mohou i zabít. Víte, které to jsou?

Kost máme již od dětství zafixovanou jako psí potravu, vždyť pejsek s nezbytnou kostí je součástí mnoha dětských knížek a filmů. Celé generace psů vyrostly na tom, že jim majitelé hodili kost ze svého jídla. My jsme ale nyní v krmení našich miláčků přešli především na granule a masové konzervy, a máme naopak pocit, že bychom podáním kostí mohli psovi vážně ublížit. Jak to tedy doopravdy s psy a kostmi je?
Jak uspat starého psa

Kdy a jak uspat starého psa. Podle těchto příznaků poznáte, kdy to přijde

Psí kamarádi jsou dnes nedílnou součástí mnoha domácností. Na rozdíl od minulosti, kdy byl pes využíván jako pracovní síla, je nyní stále častěji mazlíčkem, jehož jedinou úlohou je dělat majitelům společnost. Takoví psi jsou chápáni jako právoplatní členové rodiny, a tomu odpovídá i síla vztahu, který k nim páníčci mají. Ovšem psí život je mnohem kratší než průměrná doba dožití člověka, proto musí každý majitel počítat s tím, že jednou přijde nevyhnutelná chvíle rozloučení. Kdy je vhodné zkrátit psí utrpení a dopřát našemu milovanému parťákovi klidný odchod na věčnost?
Kavalír King Charles španěl je skvělý společník s citlivou duší.

10 psích plemen s nejcitlivější duší. Těmto špatnou výchovou ublížíte obzvláště

Každý pes může být čas od času citlivý nebo emocionální. Často je to běžnější u zachráněných psů s nešťastnou minulostí. Každý pes ale může mít citlivou duši. Psi jsou citliví z různých důvodů, ať už kvůli strachu, nebo je to zkrátka rys jejich osobnosti. Ve skutečnosti existuje několik plemen, u nichž je větší pravděpodobnost, že mají duši citlivější než ostatní, bez ohledu na to, čím si prošli.