obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Dárky na poslední chvíli – nezapomeňte na svého čtyřnohého přítele

Pro děti, mám. Pro rodiče, mám. Pro přítelkyni, mám. Na koho jsem ještě zapomněl? No jistě! Pokud si na poslední chvíli uvědomíte, že nemáte nic pro vašeho věrného psího kamaráda, nezoufejte. Ještě to stihnete!

Pes už je dnes pro mnoho lidí mnohem více než jen domácí zvíře, je to samozřejmá součást rodiny. Není tak proto nic divného, že během rozbalování dárků běhá kolem stromečku společně s dětmi. A zapomenout na něj? To by přece byla škoda. Když už vás provázel celý rok, měl by přece také najít pod stromečkem nějaký ten balíček.

Pamlsek jako odměna

Nabídka v různých obchodech pro zvířata je neskutečně široká. Možná vás jako první napadne nějaká hračka. Máte-li hravého pejska, jistě je to dobrý nápad. Ale co mu zkusit nabídnout nějaký pamlsek. Většina chovatelů dnes většinou hodně dbá na správnou výživu a snaží se kupovat i kvalitní granule. Vánoce jsou pro Pes - nejlepší přítel člověka Pes - nejlepší přítel člověka Zdroj: Archiv ireceptar.cz velkou část lidí také svátky jídla, proč tedy nedopřát svému kamarádovi také něco extra? „Pamlsek je jednou z hlavních cest, jak svému pejskovi mohu dát najevo, že jsem šťastný, že ho mám,“ vysvětluje výživový poradce značky Brit Martin Kváš.

Výhodou je, že tyto pamlsky můžete velmi úspěšně využít nejen k tomu, abyste pejskovi udělali radost, ale také k pozitivní motivaci. Malý kousek něčeho dobrého může totiž sloužit i jako pozitivní motivace, která vám pomůže něco nového ho naučit nebo naopak odnaučit. Zatímco krmné dávky bychom měli pozorně sledovat, právě pamlsky, zejména pokud jsou zdravé, můžeme psovi jídelníček zpestřit. Je dokázané, že přísloví o tom, že starého psa novým kouskům nenaučíš, pro psy samotné rozhodně neplatí. Začít Adventní kalendář pro pejsky Adventní kalendář pro pejsky Zdroj: Archiv ireceptar.cz lze v každém věku, pozitivní výchova přináší nádherné výsledky i u starších pejsků.

Dobrým startem může být adventní kalendář. Se zajímavým nápadem přišel český výrobce Mapes. Sice už je advent u konce, ale sada 31 různých pamlsků může dobře posloužit i v dalších týdnech. Výhodou je, že budeme moci svému pejskovi dopřát na každý den něco trochu jiného. Kolekce skrývá pod každým okénkem jeden malý pamlsek. Jedná se o plíce, žaludky, kůže, játra, ledviny apod. sušené horkým vzduchem bez konzervantů a chemických látek. Takže můžete vyzkoušet, co mu bude chutnat nejvíce. A je to vlastně takové malé dobrodružství i pro vás.

Sázka na maso

Vánoční dárkový balíček Vánoční dárkový balíček Zdroj: Archiv ireceptar.cz Vánoce má být na stole ryba. Pejsci mohou mít na výběr sušené lososí plátky, rybí hranolky z tresky a lososa či lososová rolka. Pokud vás to zláká, klidně zkuste ochutnat, aspoň budete mít jistotu (a nic se vám rozhodně nestane).

Pokud nevíte, co vybrat, najdete v prodejnách s potřebami pro zvířata i speciální vánoční balíčky Mapes, které jsou k dispozici ve dvou variantách pro větší a menší psy. Balíček můžete snadno uložit i pod stromeček, každý totiž obsahuje 4 balíčky nejoblíbenějších výrobků v tašce s vánoční etiketou. Mimo etiketu je taška průhledná, takže jsou jednotlivé balíčky vidět a tak si může váš pejsek svůj dárek pod stromečkem dokonce najít sám. Let´s Bite! Let´s Bite! Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Když myslíte na zdraví

Skvělé je, že dnes už nemusíte zoufat ani v případě, že máte pejska staršího nebo s nějakými zdravotními problémy. V již zmíněné řadě Let's Bite! Najdete také několik druhů tak zvaných funkčních pamlsků, ty jsou určené právě psům vyžadujícím nějakou speciální stravu. Na výběr jsou varianty pro podporu pohyblivosti, imunity, kvality srsti, pro psy s nadváhou a řada dentálních pamlsků. Všechny mají přitom snížený obsah cukru a nejsou založeny na obilninách, takže je mohou jíst i alergici.

Akční letáky