Psa si můžete v dnešní době pořídit zadarmo, ale i za horentní částky. Je na každém majiteli, jaké má požadavky. Vždy je však nutné počítat i s faktem, že částka vydaná za pořízení psa není zdaleka jediným výdajem. Další významnou položkou výdajů bude celoživotní zdravotní péče a výživa vašeho čtyřnohého parťáka. Která plemena patří mezi ta nejdražší?

Chcete znát TOP 10 nejdražších psích plemen? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu TipTrendingCZ:

Zdroj: Youtube

Tibetský mastif

Jedná se o starověké plemeno původem z Číny a Nepálu. Tito psi sloužili k ochraně stád a domácností před zákeřnými vlky a leopardy. Tibetští mastifové se řadí mezi největší psí plemena na světě. Kolem krku a ramen mají charakteristickou bujnou srst, která vyvolává dojem hřívy. V Číně to bylo považováno za symbol společenského postavení. Současné ceny za čistokrevné štěně tibetského mastifa se pohybují v rozmezí od 2000 dolarů až do milionů.

Vlčák

Rasa tohoto psa vznikla v roce 1955 křížením německých ovčáků s karpatskými vlky. Záměrem bylo vytvořit plemeno s inteligencí německého ovčáka a smečkovou mentalitou a výdrží vlků. Vlčák je českým a slovenským národním psem. Cena čistokrevného vlčáka se ve světě pohybuje kolem 50 000 dolarů a jeho specialitou je fakt, že ho kromě Česka a Slovenska jinde neseženete.

Samojed

Mezi nejdražší prastará plemena se řadí i nádherný samojed původem ze Sibiře. Psy vyšlechtili samojedští lidé, kterým pomáhali při tahání saní a hlídání sobů. Krásní chlupáči jsou velmi přátelští a hraví. Proto vyžadují dostatek pohybu a milují kontakt se svou rodinou. Pes je finančně náročný nejen na údržbu, ale i na při pořízení. Čistokrevné štěně samojeda stojí kolem 14 000 dolarů.

Malý lví pes

Lvíčí pes neboli také lvíček je značně společenský pes s hravou povahou. Zhruba od 15. století byl oblíbený u bohatých lidí a tehdejší společenské elity. Typický je pro něho tzv. lví sestřih, kdy má přední část srsti vyčesanou jako hřívu a zadní polovinu těla má vyholenou. Na počátku 70. let 20. století, kdy jich na světě zbylo pouze 65, bylo plemeno před rizikem vyhynutí. Díky tomu se stalo nejvzácnějším psím plemenem na světě a pořízení štěněte vás může vyjít až na 12 000 dolarů. Bonusem vám bude kromě jiného hlavně pevné zdraví zvířete, protože lvíček jen tak neonemocní a má průměrnou životnost 15 let.

Čau čau

Čau čau je jedním z nejstarších a nejvzácnějších psích plemen na světě. Původem je z Číny a štěně je možné si pořídit za zhruba 11 000 dolarů. Bohužel však počítejte i s dalšími finančními nároky, jelikož je nákladná i celková péče. Čau čau mají tendence k mnoha zdravotním potížím, jako je například dysplazie kyčle a lokte, nesprávná funkce štítné žlázy a entropie oka. Navíc čau-čau je notoricky tvrdohlavé plemeno a je velmi těžké ho vycvičit.

Související články

Zdroje: www.fera24.cz, www.prima-receptar.cz www.extra.cz