Kočka není pes a svoje potřeby staví vždycky na první místo. Nikdy vás nebude vítat. Nikdy nebude aportovat klacík či míček nebo tancovat podle toho, jak vy písknete. Kdepak! Kočka je sobec, individualista, ale i zvíře, které vás v těžkých chvílích podpoří. Podle vědců kočičí předení vytváří vibrace, které zlepšují náladu a potlačují úzkosti či deprese. Proto jsou tyhle čtyřnožci vhodné pro všechny, kteří mají smutek na duši nebo jsou sami. Patříte mezi ně? Pak si – pokud už nemáte - pořiďte kočku. A jak poznáte, že vás má ráda?

Ve videu se můžete podívat na 14 důkazů kočičí lásky. Více naJaw-Dropping Facts na YouTube.

Zdroj: Youtube

Přede jako divá…

Stačí, když vás uvidí a už se začne probourávat na váš klín, kde spustí typické vrnění (nebo chcete-li předení). Tenhle chrčivý zvuk je známkou toho, že ve vaší přítomnosti cítí dobře. Proto tohoto kočičího vetřelce od sebe neodhánějte. Projevuje vám (sice poněkud hlučně) své sympatie. Pozor: Podle vědců kočky předou, i když cítí bolest nebo jsou nervózní. Při tomhle stavu je ale prozradí řeč těla. Trpící kočka je většinou přikrčená a má sklopené uši.

Ocas vzhůru!

Svou lásku kočka ukazuje i tím, že zvedá ocas. Ať už je to v momentě, kdy se vám lísá kolem nohou nebo vás jde „probudit“ do postele. Tenhle „radar“ neklamně dává najevo, že kočka je váš parťák, který nezklame.

Nemůžete ji setřást

Existuje kočičí klíště? Věřte, že ano… Pokud vás kočka pronásleduje na každém kroku, může to znamenat dvě věci – buď chce jídlo (ale to většinou vyžaduje ve stanovenou dobu) nebo touží po vaší společnosti. Proto ji neignorujte.

Olizuje vás

Pro kočky je lízání projevem vlastnictví. Pokud jste se (dobrovolně či nedobrovolně) stali kočičím lízátkem, pak věřte, že za tímto gestem je láska. I když vlastnická a možná i trochu žárlivá. Ale kočičí!

Naráží do vás hlavou

Při mazlení s kočkou se může stát, že se vám začne třít o hlavu, uši, krk… Jde o projev vlastnictví, ale i lásky. Kočka při téhle „milostné masáži“ vylučuje feromony, které pocítíte i vy na své kůži. Jde o zvláštní „kočičí vůni“, která vyjadřuje jediné! Lásku zvířete k vám.

Ukazuje bříško

Bříško je u „čtyřnožců“ zranitelné místo. A kočka patří mezi zvířata, která si své bezpečí extrémně brání. Pokud před vámi leží na zádech a nechává se drbat na břiše, je to projev důvěry, přátelství a lásky.

Hraje si s vámi…

Kočka není polštář. Miluje hry a zábavu! Proto se občas stane, že si s vámi zahraje na kousanou a vy si odnesete pár šrámů a škrábanců. Neberte to špatně, jde jen o kočičí škádlení a projevy sympatie.

Když zatíná drápky

Tahle poněkud nepříjemná praktika vyjadřuje, že se kočka nudí nebo touží po mateřském mléku a teplu. Proto kočičí mamka není zrovna po ruce, očekává se, že její pozici zastoupíte vy. Při zatínání drápků, kočka vyluzuje pach, kterým si vás označuje. Takže je to i takový trochu milostný, ale i majetnický rituál.

Přivírá oči

Je to vlastně banalita, ale v kočičím světě je upřený pohled korunovaný přivíráním očí důkazem lásky, oddanosti a důvěry. Pokud vás tímhle projevem poctí vaše Micka nebo Mourek, máte jistotu, že jste u nich na prvním místě. Tedy na druhém (až po kočce).

Dají si s vámi šlofíka

Společný spánek s kočičím parťákem je důkazem důvěry, ale i vzájemné intimity. Kočka si ho dovolí jen v případě, že se cítí v bezpečí.

Související články

Zdroje: idnes.cz, labet.cz