Jaké dárky připravit pro své čtyřnohé kamarády?
Zdroj: otsphoto / Shutterstock.com

Co udělá na Vánoce radost vašemu psovi?

O Vánocích bychom neměli zapomenout ani na své čtyřnohé kamarády. Vždyť i oni jsou nedílnou součástí rodiny. Radost jim udělá dobře vybraná hračka.

Na trhu je hraček pro psy spousta. Při výběru je dobré hledět nejen na cenu, ale i na trvanlivost. Levná hračka, kterou pes v mžiku rozkouše, se prodraží. Mezi odolné a kvalitní materiály patří například přírodní kaučuk. Dále pak vybíráme s ohledem na plemeno, velikost a povahu psa. Různorodé hračky umožňují psovi rozmanité aktivity, což mu velmi prospívá. Ale ať už se jedná o hračku jakoukoli, důležitá aktivní spolupráce páníčka při hře!

Lovci míčků

Při výběru míčku pro psa hledejte nejen vhodnou velikost, ale také barvu. Při výběru míčku pro psa hledejte nejen vhodnou velikost, ale také barvu. Zdroj: alexei_tm / Shutterstock.com

Většinu psů baví aport. Využívá jejich přirozených schopností dohnat a ulovit kořist. Mnohem větší zábavu, než s náhodně sebraným klackem, si užijí s dobře vybraným míčkem. Skáče při odrazu a kutálí se, lépe se s ním hází, psovi se lépe chytá a především nehrozí žádné zranění.

Psi míčky milují. Psi míčky milují. Zdroj: nancy dressel / Shutterstock.com

Velikost míčku by měla odpovídat velikosti tlamy psa, aby se mu pohodlně nosil. Dobré je zohlednit také výběr barev tak, aby ho s ohledem na své zrakové schopnosti pes opravdu dobře viděl.

Vrhač míčků ocení páníček i pes

Vděčné k házení a aportování jsou pro většinu psů obyčejné tenisové míčky. Můžeme si k nim pořídit ještě speciální vrhač míčků – pálku, kterou míček snadno nabereme ze země, aniž bychom se shýbali, a velmi snadno hodíme. Míček s pomocí vrhače většina lidí hodí bez námahy dvakrát dále, než bez něj, a pes se tak lépe proběhne. Neocenitelné jsou pak vrhače pro:

  • starší lidi, kterým činí problémy časté ohýbání
  • pro osoby na invalidním vozíku
  • pro děti, které ještě neumí házet daleko

Oživením jsou míčky pískací, ze kterých je většina psů nadšená. Působí na ně, jako by byly opravdu živé.

Psi a létající talíře

Kvalita a raději spolehlivá značka je zde namístě – talíř se nesmí psovi v tlamě rozlomit, aby mu neublížil.

Dogfresbee Dogfresbee Zdroj: DUSAN ZIDAR / Shutterstock.com

Novinkou, která získává na popularitě spolu s rozvojem psí sportovní disciplíny s názvem dogfresbee u nás, jsou létající talíře. Létají daleko a psovi poskytují zase jiné stimuly a možnosti pohybu. Můžete si vybrat:

  • textilní
  • plastové
  • kaučukové

Plovoucí míček. Plovoucí míček. Zdroj: Vera Tropynina / Shutterstock.com

Speciality

  • Pro aport především loveckých psů se prodávají různě velké činky, vyrobené z tvrdého, odolného dřeva.
  • Pro psy, kteří milují vodu, jsou určeny hračky plovoucí, ať již míče, nebo aportovací předměty podlouhlé. Plavou na hladině a nepotopí se.

Hračky pro lenivé labužníky

Pro malá štěňata jsou vhodné hračky z měkčích materiálů, například měkčeného kaučuku.

Jsou psi, které aport nebaví, tedy alespoň ten opakovaný. Jednou míček pánovi přinesou, a koukají se velmi překvapeně, proč jej tedy zase odhazuje? To ale neznamená, že by si neradi hráli. Jenom potřebují trochu jiný styl a jinou hračku. Mohly by je potěšit takzvané motivační hračky, například kaučukové s zářezy, do kterých se vmačkává chutná a pro psy i zdravá paštika. Pes si žvýkáním hračky masíruje dásně a čistí zuby.

Zábava pro nenechavá šťěňata

Bavlněné hračky pro psy pomáhají formou hry k dentální hygieně psů. Bavlněné hračky pro psy pomáhají formou hry k dentální hygieně psů. Zdroj: K.A.Willis / Shutterstock.com

Štěňatům i starším psům, kteří rádi stále něco žužlají, pořiďte hračky textilní či provazové. Pokud si je oblíbí, nechají koberce a kapesníky na pokoji. Psi také milují přetahování o provazové hračky s páníčkem. Když je necháte občas vyhrát, budou nadšením bez sebe.

Akční letáky