Klíště
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

I váš pes může být bez klíšťat!

Chodíte v létě rádi na procházky se svými pejsky nebo jezdíte na chalupu, kde se i vaše kočka proběhne po zahradě? Jejich radost z pobytu venku je však vykoupená množstvím klíšťat, která se jim přisávají po celém těle. Co kdyby letos už nemuseli mít ani jedno klíště?

[Komerční prezentace]

Léto je jak stvořené pro život venku a mnohdy nám právě naši mazlíčci dávají podnět k aktivitě. S teplem se však objevují i klíšťata. Číhají na nás v přírodě, jsou noční můrou pro člověka i jeho čtyřnohé společníky. Existuje něco, co nám pomůže se této nepříjemné hrozby zbavit?

Domácí zvíře může být čistotné, jak chce, přesto si k němu najdou cestu vnitřní i vnější parazité, kteří jsou nositeli mnohých onemocnění. A ty, přiznejme si, nejsou ohrožením jen pro zvířata samotná, ale také pro jejich páníčky. Od toho, abychom se o svého přítele postarali a zajistili mu klid, jsme tu my. A i když po nás pes opravdu nevyžaduje nic než jen to pohlazení a potravu, závislý je na nás i po zdravotní stránce.

Klíště Klíště Zdroj: Archiv ireceptar.cz

I psi a kočky se mohou nakazit encefalitidou

Blechy, klíšťata a komáři poškozují hostitele – psy, kočky a člověka - přímo sáním krve a drážděním kůže. Nebezpečí ale spočívá rovněž v přenosu nejrůznějších onemocnění. Záludné je, že psi a kočky infikovaní například klíšťovou encefalitidou, boreliózou, původcem „nemoci z kočičího škrábnutí“, nemají často žádné zdravotní problémy. Jsou však nositely patogenu, který pak infikuje vnímavého hostitele - člověka. Právě proto, že naši domácí mazlíčci jsou často vystavováni atakům těchto vnějších parazitů, neměli bychom jim dát vůbec šanci se do psího či kočičího kožichu zakousnout, a dostat se tak až do bezprostřední blízkosti našeho domova, k našim dětem a k nám samotným.

 • Pro zvířata i člověka jsou klíšťata nebezpečná.
 • Pokud právě nesají, schovávají se v kožichu nebo v okolním prostředí (pelech, koberec, apod.).
 • Krev sají nejen dospělá klíšťata, ale rovněž jejich mladší vývojová stádia.

Za mírných zim se vyskytují celoročně, i když i u klíšťat je vrcholem jaro, v mírnější podobě pak podzim.

Klíště Klíště Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Spolehlivá ochrana existuje

Neexistuje nějaké jednoduché řešení, jak se před těmito nebezpečným parazity bránit? Opravdu nám nezbývá nic jiného, než po příchodu z procházky prohlídnout zvířeti srst, případně vzít pinzetu a operovat, operovat a operovat? Tento, zdá se, nekonečný příběh, který vystavuje zvířata i jejich páníčky stálým problémům, může být minulostí. Ochrana proti blechám, klíšťatům a krevsajícímu hmyzu spočívá v pravidelném opakovaném použití účinných prostředků, které přeruší vývojový cyklus blech, usmrtí klíšťata a odpudí komáry. Abyste před parazity, a tím také před vážnými nemocemi, vaše mazlíčky i sebe uchránili, sáhněte po produktech Kiltix a Advantix. Vnější parazity odpuzují, takže je dokáží zastavit ještě před tím, než mají šanci se zakousnout a sát krev.

Pes Pes Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pipeta proti klíšťatům, blechám i komárům

Doporučujeme vyzkoušet přípravek Advantix spot-on.

 • obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

  Získat jej můžete u veterinárního lékaře nebo také v lékárnách.

  Účinkuje nejen proti blechám a klíšťatům, ale dokonce odpuzuje i komáry a navíc zabíjí larvy blech v bezprostředním okolí ošetřeného psa.
 • Jedná se o pipetu s malým množstvím tekutiny, která se snadno aplikuje na jedno nebo více míst na kůži v linii hřbetu psa.
 • Díky svému repelentnímu účinku odpudí parazita dříve, než se stačí zakousnout a přenést infekci.
 •  Spot-on bude chránit vašeho psa po dobu jednoho měsíce a zachovává si účinnost i po namočení zvířete.
 • Je bezpečný, takže je možné použít ho i u březích a kojících fen a štěňat od 7. týdne věku.
 • K dostání je ve 4 různých velikostech podle hmotnosti psa.

Obojek zajistí ochranu po celou sezónu Obojek Obojek Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kiltix je antiparazitární obojek, který chrání psa před klíšťaty a blechami až 7 měsíců.

 • Plně účinný je už 24 hodin po nasazení.
 • Nevadí mu voda ani špína.
 • Pokud se obojek zamastí, stačí když ho umyjete v mýdlové vodě a póry s práškem se uvolní, takže obojek je dále účinný.
 • Obojky jsou k dostání u veterinárních lékařů, v lékárnách a pet shopech ve třech velikostech: 35 cm, 48 cm a 66 cm.

Více informací naleznete také na adresách www.advantix.cz nebo www.kiltix.cz.

Akční letáky