Pro každého majitele je jeho pes tím nejroztomilejším a nejrozkošnějším zvířetem, ale jen do té doby, než začne v noci štěkat. Pokud máte pocit, že jste už vyzkoušeli všechno a přesto váš pes v noci neustále štěká, nezoufejte.

Existují metody, jak psa odnaučit nočnímu štěkání. Pojďme se podívat na možné příčiny štěkání a způsoby, jak tento problém řešit.

Na video od Dog Training Near Me o tom, jak odnaučit psa v noci štěkat, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Psi štěkají, když se cítí osaměle

Neexistuje jediná odpověď na otázku, proč psi v noci štěkají, ale existuje několik běžných faktorů, které mohou štěkot způsobit. Zvuky, které nejsou během dne slyšet, mohou v noci psa vyrušit a způsobit štěkání.

Může se jednat o noční toulání zvířat po zahradě, kroky kolemjdoucích nebo dokonce jemné zvuky z okolních domů. Psi jsou také společenská zvířata a mohou štěkat, pokud se cítí osaměle. Štěkání může být také projevem nemoci nebo nepohodlí, kdy pes chce upoutat pozornost na svůj zdravotní stav.

Touha po pozornosti je dalším častým důvodem, proč pes v noci štěká. Pokud pes zjistí, že štěkání přitáhne vaši pozornost, bude to dělat znovu a znovu. Nedostatek stimulace během dne může vést k nudě, která se projeví nočním štěkáním. A konečně, nepohodlné místo na spaní může způsobit neklid a štěkání.

Pokud váš pes začal v noci náhle štěkat, je více než pravděpodobné, že to bude mít svůj důvod. Faktory, které způsobují, že psi začnou štěkat, jsou obvykle spojeny s jejich prostředím, kde žijí, chováním nebo někdy bohužel i zdravotním stavem.

Skvělým řešením pro nudu, která vede ke štěkání, je poskytnutí stimulačních hraček. Plyšové hračky nebo interaktivní hračky, které lze naplnit pamlsky, mohou psa zabavit na dlouhé hodiny. Vyhněte se však pískacím hračkám, které mohou být příliš hlučné.

Vytvořte si večerní rituál

Vytvořte si s vaším psem večerní rutinu, která ho uklidní. Krátká psí masáž nebo kartáčování srsti mohou být skvělými způsoby, jak psa připravit na klidnou noc. Tímto způsobem se pes naučí, co se od něj očekává, když je čas jít spát.

Existuje mnoho uklidňujících pomůcek, které mohou pomoci zmírnit stres vašeho psa. Difuzéry s uklidňujícími vůněmi, chutné zklidňující pochoutky nebo žvýkací hračky s přidanou levandulí nebo mátou mohou výrazně přispět ke klidnému spánku.

Nepohodlné místo na spaní může způsobit, že pes bude neklidný a začne štěkat. Investujte do nového útulného pelechu, přepravky nebo boudy. Někteří psi také preferují spát v blízkosti svého majitele, což může pomoci k jejich klidu.

Dostatečná fyzická a mentální stimulace během dne je klíčem k tomu, aby byl pes v noci klidný. Večerní procházka, mini trénink nebo hra s oblíbenou hračkou pomohou unavit psa a připravit ho na klidnou noc.

Psa, který se naučí být v noci klidný, nezapomeňte odměnit. Chutné pamlsky, voňavé salámky nebo konzervy plné masa mohou být skvělou motivací a odměnou za dobré chování.

Zbavit psa nočního štěkání vyžaduje trpělivost a konzistenci. Důležité je najít příčinu štěkání a postupně ji řešit pomocí výše uvedených metod.

Pamatujte, že i mluvení a uklidňující slova mohou psa povzbudit k dalšímu štěkání, proto je někdy lepší zůstat tichý a nechat psa zjistit, že štěkání mu pozornost nepřinese. S trochou trpělivosti a správným přístupem se vám podaří dosáhnout klidných nocí bez štěkání.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.vaschovatel.cz