Nepříjemný zápach z tlamy mazlíčka může být pro majitele i okolí značným problémem. Příčiny mohou být u každého zvířete různé. Naštěstí lze využít osvědčené metody, jak s tímto neduhem bojovat.

Nemusíte hned kupovat drahé produkty z obchodu, zkuste nejprve některou z osvědčených babských rad. Pokud se potíž objevuje dlouhodobě, není od věci navštívit veterináře a vyloučit zdravotní problémy.

Chcete znát TOP 5 přírodních léků na nelibý zápach z tlamy psů? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Veterinary Secrets:

Zdroj: Youtube

Pravidelná hygiena

Zápach z úst může kromě jiného signalizovat problémy se zuby či dásněmi a vést až k závažnějším problémům, které mohou zvíře ohrozit na zdraví. Proto u vašeho mazlíčka nikdy nepodceňujte péči o ústní dutinu!

Čistěte mu tlamu a zuby pravidelně, doporučuje se jednou týdně, ale zkušení chovatelé preferují čistění každý den. U plemen s krátkým čumákem jako jsou mopsi a buldoci je riziko zubních problémů vyšší. Základem je pořídit si zubní pastu a kartáček pro psy. Na trhu existuje široká nabídka past s různými příchutěmi, které psům zpříjemní čištění.

Syrové kosti

Podávejte psovi pravidelně syrové kosti. Je to nejen výborný prostředek ke žvýkání, ale zvířeti se ze zubů dostane případný zubní kámen. Během léta využijte kostí, které jsou vychlazené nebo lehce zmrazené.

Kost pro něj bude navíc příjemným osvěžením v horkých dnech. Žvýkání kostí také stimuluje dásně a pomáhá tak předcházet paradentóze. Syrové kosti jsou bohaté na minerály jako je vápník a fosfor, které jsou důležité pro zdravé kosti a zuby psů.

Dentální hračky a pamlsky

Dopřejte svému chlupatému příteli žvýkací dentální pamlsky. Nejenže mu zpestří den lahodnou chutí, ale zároveň mu pomohou zbavit se zubního plaku a kamene, předcházet nepříjemnému zápachu z tlamy a dalším zubním problémům. Sáhněte po pamlscích s obsahem skořice nebo hřebíčku.

Právě tyto bylinky mají antibakteriální vlastnosti a zároveň psům chutnají. Ke svěžímu psímu dechu přispívá i chlorofyl, který je obsažený v zelených rostlinách. Přidejte tedy ke krmení občas i trochu zeleně.

Kokosový olej

Kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, které se snadno vstřebávají a podporují správné trávení. Pomáhají regulovat peristaltiku střev, zmírňují nadýmání a předchází průjmům.

Tento druh oleje má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, které efektivně bojují proti zápachu z tlamy a také zubnímu plaku. Stačí vašemu chlupáčovi podávat každý den 1 lžičku.

Související články

Zdroje: www.vaschovatel.cz, www.dogg.cz, www.alergickypes.cz