Víte, jak vyčistit chlupy z koberce a nábytku?
Zdroj: Profimedia

Jednoduchý trik, jak dostat zvířecí chlupy z nábytku: Stačí gumové rukavice

Máte vlastní trik, jak odstranit zvířecí chlupy z koberců a nábytku? Vyzkoušejte různé způsoby, jak se zbavit chlupů z vašeho zvířecího miláčka. Bez práce to sice nebude, zato jde o účinné finty, jak si s nimi poradit.

Zdroje: hobby.instory.czprozeny.blesk.cz

Odstranit zvířecí chlupy není jen tak

Odstranit zvířecí chlupy z koberce a nábytku není nic jednoduchého. Samozřejmě to také velmi záleží na tom, jaké chlupy má váš psí miláček, nicméně je to práce, která není hned hotová. Fígly a zlepšováky se v tomto případě velmi hodí a každý majitel psího miláčka si jistě najde ten svůj, který se nejlépe osvědčí nejen na konkrétní nábytek, čalounění a gauče, ale také na konkrétní srst psa.

Zvířecí chlupy jsou náročné na úklid. Víte, jak na ně? Vyzkoušejte na zvířecí chlupy gumové rukavice.  Zdroj: Julia Zavalishina / Shutterstock

Odstraňte chlupy pomocí gumových rukavic

Jedním z nejoblíbenějších a velmi efektivních způsobů čištění koberců a pohovek je použití gumových rukavic. Úplně postačí takové, které používáte na mytí nádobí, případně zahradnické s pogumovanými dlaněmi a prsty.
Navlékněte si rukavice, namočte je mírně vodou nebo postříkejte rozprašovačem a prsty stahujte chlupy z nábytku či koberce směrem k sobě. V dlaních se vám začnou kumulovat chuchvalce chlupů, které stačí jen vyhodit. Je to sice práce zdlouhavá, ale tento způsob funguje, a to i na koberec se smyčkami, ze kterého je obzvláště těžké chlupy vyčistit vysavačem a kartáč se na něj nehodí.

Zahradní rukavice, důležitý pomocník Zahradní rukavice lze použít i na odstranění chlupů z koberců a nábytku. Zdroj: Autor: alexei_tm / Shuttershock

Zvířecí chlupy očistěte kartáčem

Pokud je váš koberec s krátkým chlupem, dobře jej vyčistíte také psím kartáčem s kovovými bodlinami. Tento nástroj funguje výborně na psí kožich i na koberec. Bohužel pro jemnější čalounění a látky může být nevhodný. Ze starého perského koberce ním ale dostane chlupy na jedničku.

Drobky a chlupy jsou na černém oblečení nápadné Zvířecí chlupy můžete také odstraňit lepícím válečkem, gumový je ale praktičtější.  Zdroj: ScofieldZa / Shutterstock.com

Odstraňte zvířecí chlupy válečkem nebo páskou

Můžete také zkusit chlupy odstranit nalepením. K tomu vám pomůže široká lepící páska, lepící rolka na odstraňování vlasů z oděvů nebo také gumové omyvatelné válečky. Válečky mají oproti lepícím páskám výhodu v tom, že je můžete používat opakovaně a chlupy z nich opláchnout teplou vodou. Válečky se hodí na jemnější látky, které by kartáče mohly poškodit.

Akční letáky