Jen málokdo miluje jako pes!

Jak se projevuje bezpodmínečná láska? Vtip praví, že stačí zavřít manželku a psa do kufru vašeho auta. Když jej po čtvrt hodně otevřete, hned uvidíte, kdo vás bezpodmínečně miluje. Co myslíte? Pes nebo manželka?

Jak se může projevovat psí láska? 11 ověřených způsobů, jak pes říká, že vás miluje najdete v tomto zajímavém videopříspěvku z kanálu BRIGHT SIDE.

Zdroj: Youtube

Jak se projevuje psí láska?

Je to někdy až s podivem, jak moc nás ta naše zvířata skutečně milují, každodenně vítají a vyžadují naši pozornost nebo alespoň blízkost. Právě to jsou projevy bezpodmínečné lásky, kterou k nám psi chovají a může vypadat všelijak.

Mezi docela výmluvné příklady patří to, když s vámi chce pes spát v posteli, natahuje se k vám a lehá u vašich nohou, když sedíte na křesle, ale také když spí s vašimi věcmi. Milující pes krade oblečení i boty, na kterých spí nebo je nosí na pelech. Pokud je také ničí, nejde ani tak o lásku, jako o to, že se nudí.

Milující pes vám ale také nosí své hračky! Není to totiž jen o tom, že by se chtěl zabavit, ale že vám svěřuje svoji věc a předpokládá, že se správně naložíte.

Pes je zvíře společenské a není divu, že miluje přítomnost nejen vaši, ale také zbytku rodiny. Jen málokdy si lehne dál ode všech. Milující pes vás bude následovat skoro na každém kroku, tedy i na záchod.

Pokud vás váš mazlíček skutečně miluje, nevadí mu ani dlouhý pohled do očí a spíš ho přiměje k tomu, aby k vám přišel. I takový docela obyčejný pohled do očí stimuluje majitele i pejska a hlavně vzájemný vztah.

Koho z rodiny pes miluje nejvíc?

Možná jste si všimli na sociálních médiích krátkého videa, kde partneři, kteří jsou také zároveň majiteli psa, zkoušejí jeho lásku a oddanost. Pár se postaví před psa, ale každý z nich se rozeběhne na jinou stranu a pes si musí vybrat. Zkuste to.

Ovšem určit jednoznačně, koho váš pes v rodině miluje nejvíc, může být obtížné a ani výše popsaný test nevypovídá vše o jeho lásce k vám. Psi vyjadřují svou náklonnost různými způsoby a jejich chování se může měnit v závislosti na situaci. Nicméně můžete provést také několik pozorování a vzít v úvahu následující faktory:

  • Čas strávený spolu
  • Pes má tendenci tvořit si silnou vazbu zejména s těmi, kdo s ním tráví nejvíce času. Pokud s ním jeden z partnerů tráví více času, je pravděpodobnější, že k němá bude přítulnější.
  • Reakce na příchod domů
  • Pes může ukázat svou lásku tím, že reaguje emotivněji na příchod jednoho z partnerů domů. Pokud je pes nadšený, veselý a vřele přijímá zejména jednoho z vás, může to naznačovat, že k němu chová největší náklonnost.
  • Poslušnost
  • Pokud váš pes poslouchá více jednoho z partnerů, může to být známkou jeho větší důvěry a lásky k němu.

Psi mají tendenci být velmi laskaví a náklonní ke svým majitelům i celé jejich rodině a mohou mít ke všem členům své „smečky" naprosto stejně silnou emocionální vazbu. Nakonec vztah se psem by neměl být o tom, koho více miluje, ale o společně prožitém čase lásky, péče a pozornosti.

Související články

Zdroje: tresk.cz, thesprucepets.com