Informace o životních podmínkách slepic je uvedena na každém vejci a skrývá se v prvním čísle kódu:

  • 0 - vejce od slepic z ekologického zemědělství, bio vejce1 - vejce nosnic chovaných ve volném výběhu2 - vejce od slepic chovaných v hale3 - vejce od slepic zavřených v klecích

Za tímto číslem následuje kód země, ve které je slepice chována: CZ značí Českou republiku, SK Slovensko, PL Polsko, DE Německo atd. Poslední čtyřčíslí je registračním číslem chovu. Pozor, původ vajec zjišťujte vždy z kódu na skořápce a nikoli ze zkratek uvedených na krabici - ty označují třídírnu, která se může nacházet v jiné zemi než nosnice.
(Zdroj: www.svscr.cz/jak-se-orientovat-ve-znaceni-vajec/)

Projeví se volný chov na kvalitě vajec?

Selským rozumem soudíme, že šťastná a spokojená slepice pobíhající venku na trávě bude zdravější, a tudíž nám bude snášet i zdravější vejce. Vědecké studie tomu dávají za pravdu. Podle výzkumu z roku 2014 se v bio vejcích a ve vejcích z volného chovu nachází 3-4 krát více vitamínu D, což je logicky dáno tím, že slepičky mohou běhat na sluníčku.

Před čtyřmi lety další studie u vajec od "šťastných slepic" prokázala i vyšší obsah proteinu, draslíku a mědi.
(Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/283659#cooking)

Na druhé straně je už dnes zakázáno přidávat slepicím do krmiva růstové hormony, a platí to i pro velkochovy. Ekologické zemědělství se nicméně vyhýbá obohacování slepičí stravy o jakékoli syntetické látky, umělé vitamíny a barviva, což se v klecových chovech děje běžně. Pokud má například žloutek krásně žlutou až oranžovou barvu, vůbec to neznamená, že slepice žije zdravý život na čerstvém vzduchu. Spíš to naznačuje, že zobala kanthaxanthin, umělé barvivo známé jako potravinářská oranž a v průmyslu označované jako E 161g.