Psa vycvičte a zimní procházky půjdou hladce

Pejsci jsou všelijací, a to nejen co se týče jejich povahy, ale také intelektu. Pokud jste už několik pejsků měli, pak jistě víte, že milovanými členy domácnosti jsou všichni, ale rozdíly se najdou, třebas byli psi vždy stejného plemene.

Zatímco jindy během roku vás disciplína a výcvik nemusí vždy trápit, v zimě mohou i psi narazit na nečekané problémy s orientací ve sněhu či na ledě. Poslouchat by proto měli všichni. Nezanedbávejte výchovu psa, ulehčí život vám oběma.

Mezi nejčastější a někdy docela ignorované zlozvyky u psů patří skákání na lidi. Podívejte se na kratičkou pozvánku k výcviku od trenéra z YouTube kanálu Psichologiecz.

Zdroj: Youtube

Výcvik psa se vám vyplatí i ve špatných zimních podmínkách

Právě pro majitele psů, kteří nejsou dobře naučení na přivolání a často se vzdalují, je tato rada. Je jen jednou z mnoha doporučení, jak se chovat na procházce se psem během zimních měsíců při silném sněžení či v neznámé přírodě a blízkosti vodních ploch. V takovýchto podmínkách se psi mohou rychle ztratit dezorientovaní sněhem, neznámým prostředím a omezenou viditelností. Mějte psa na vodítku, a pokud je váš pes nepolepšitelný útěkář, použijte vodítka dvě pro případ, že se vám vysmekne.

Bohužel většina psů ve sněhu a neznámé krajině cestu zpět hledá jen velmi těžko. Zvláště psi, kteří se pustí za zvířecími pachy v lese, mohou odběhnout velmi daleko a v případě blízkého vodního toku nebo plochy hrozí i případný vstup na led, což skýtá další nebezpečí.

V zimě pamatujte na tato doporučení

Některé psy je nutné v zimně přiobléct. Obecně se má za to, že oblečky se zimomřivým plemenům oblékají, když je rozdíl mezi pokojovou a venkovní teplotou 15 °C. Přesto platí, že pocit chladu je individuální. Pro všechna plemena je rozhodně dobré nepostávat na místě. Psi by se měli hýbat, aby jim bylo teplo.

Před procházkou je vhodné natřít tlapky psů kosmetickou vazelínou nebo speciálním mastným krémem. Tlapky psů s dlouhými chlupy je dobré také ostříhat mezi polštářky tlapek, kde by se lepil a přimrzal sníh.

Související články

Zdroje: dailyrecord.co.uk, prozeny.cz