Pokud jste se někdy setkali s psími blechami, víte, jak obtěžující a frustrující mohou být pro vašeho mazlíčka. Tito malí parazité nejenže mohou způsobit nepohodlí a svědění vašemu psovi, ale přenáší také různé nemoci a infekce. I když psa pravidelně koupete a ošetřujete speciálními přípravky proti blechám, mohou se i přesto objevovat stále znovu a znovu. Proto je dobré znát různé způsoby, jak se blech zbavit, včetně osvědčených babských rad, které jsou překvapivě účinné.

Na video od Top dogs tip s návodem na přípravu spreje proti blechám se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Blecha se usídlí v srsti psa a pije mu krev

Blecha je malý bezkřídlý hmyz, který se živí krví teplokrevných živočichů, včetně psů i lidí. Její životní cyklus zahrnuje několik fází, včetně vajíčka, larvy, kukly a dospělého jedince. Poté, co se dospělá blecha usídlí v srsti psa, začne mu doslova pít krev, což může způsobit svědění, podráždění a další nepříjemnosti.

Existuje několik způsobů, jak se blech zbavit. Jedním z nich je použití speciálních přípravků proti blechám jako jsou šampóny, spreje nebo obojky. Tyto přípravky mají rychlý účinek a pomáhají chránit psa před jejich opětovným napadením. Kromě toho však existují i různé babské rady, které jsou velmi účinné při hubení blech.

Babské rady, jak se zbavit psích blech

Jednou z osvědčených babských rad je použití listů ořešáku, které mají odstrašující účinek na blechy a další hmyz. Další možností je pravidelné praní pelíšku psa na vyšší stupeň a jeho následné větrání na čerstvém vzduchu.

Ocet je také považován za účinný prostředek proti blechám, a proto si můžete vyrobit domácí sprej z octa a vody a postříkat jím různé povrchy, kde se blechy mohou skrývat.

Boj s psími blechami může být vyčerpávající a frustrující, ale není to nemožný úkol. S dostatečným úsilím, správnými přípravky a osvědčenými babskými radami můžete svému psovi poskytnout účinnou ochranu a zajistit mu šťastný a zdravý život.

Nezapomeňte pravidelně kontrolovat srst svého psa a udržovat čistotu ve vašem domě, abyste minimalizovali riziko opětovného výskytu blech.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.petamour.cz