Kočka Ragdoll patří mezi nejoblíbenější plemena. Podle všeho za ni vděčíme chovatelce Ann Bakerové, která v šedesátých letech minulého století zkřížila kocoura své sousedky z plemene Birma se svou angorskou kočkou.

A výsledek? Dokonale roztomilý kočičí chlupáč, který je dnes známý pod názvem Ragdoll, což ve volném překladu znamená hadrová panenka. Proč se tak plemeno jmenuje?

Více o kočkách Ragdoll se dozvíte v příspěvku autorky Girl With The Dogs. Více na kanále YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Hadrová panenka

Jedna historka vypráví o tom, jak první chovatelka kočky Ragdoll měla autonehodu, které byla přítomna i její „kočičí kamarádka“. Obě incident přežily, ale u zvířete se projevila jedna jeho typická vlastnost a to, že když ho vezmete do náručí, povolí všechno svalstvo.

Kočka pak působí uvolněně, jako by byla hadrovou panenkou… Ragdoll patří mezi klidná a trpělivá plemena, proto se hodí do rodin s dětmi. Se stoickým klidem přejde veškeré dětské pošťuchování, tahání a výskání.

Klidně na vodítku...

Ragdoll patří mezi kočky, které dokážou odbourat stres. A nemají problémy přijmout cizí lidi.
Proto se velice hojně využívají při felinoterapii – podpůrné léčbě somatických a psychických poruch.

Kromě toho, že mají průzračně modré oči, chlupatou srst a vzhled živého plyšáka, dokážou být i docela zábavnými společníky. Jsou otevřené, přátelské a milují různé skopičiny. Dokonce jim nevadí ani dlouhé procházky na vodítku nebo jakékoliv aportování předmětů.

100 % mazel

Kromě toho, že je Ragdoll společenské plemeno, je velmi vázané na svou rodinu. Téměř se psí věrností následuje svou rodinu kamkoliv, kam se vrtne. Proto je považován za „psa v kočičím těle“. Na rozdíl od klasických koček, které mají rády svůj klid, je tento chlupáč extrémně mazlivý a důvěřuje „svému rodinnému klanu“.

Můžete ho nosit v náručí podle libosti. Jen počítejte s tím, že se trochu pronesete, protože Ragdoll při svých deseti kilech patří mezi kočičí obry. Nicméně takového hřejivého plyšáka byste těžko našli i v takovém luxusním hračkářství jako je třeba Sparkys.

Související články

Zdroje: www.zoohit.cz, www.chlupaci.cz