To, v jaké poloze vaše kočka spí, vám může mnohé napovědět. Kočky dokážou zaujmout spacích pozic hned několik a každá má jiný význam. Až se příště tedy vaše chlupatá radost uvelebí ke spánku, všímejte si, jak u toho vypadá.

Co to značí?

Ze spánkových pozic vaší kočičky se dá ledasco vyčíst. Jaké všechny polohy může kočka zaujmout a co všechno se z nich dá vyčíst? Podívejte se na videu:

Zdroj: Youtube

Naladění není jediná věc, kterou na sebe kočka během spánku prozradí.

Klasika: spánek v bochníku chleba

V takové poloze vídáte kočku nejčastěji hlavně venku. Říká se jí přeneseně bochník, protože kočka se schoulenýma nohama pod sebe může skutečně bochník chleba připomínat. Je to jakási odpočinková poloha, při které kočka relaxuje, respektive si dopřává krátký odpočinek bez hlubokého spánku, připravena kdykoliv vyběhnout.

Spokojenost každým coulem

Pokud vaše kočka špulí břicho směrem nahoru a lebedí si na zádech, je vše v nejlepším pořádku. Tato pozice ukazuje, že se cítí naprosto bezpečně a bezmezně vám věří. Odhaluje své slabiny a je v poloze, ze které se nezvedne v případě nebezpečí tak svižně, jako z pozice v bochníku.

Pokud vám tedy kočka pravidelně ukazuje svůj pupík, můžete být sami se sebou spokojeni, vytvořili jste jí skvělý domov, kterému naprosto důvěřuje a cítí se v něm bezpečně.

Krabice nejen od banánů

Kočičí spaní v krabici už je tak trochu pojem a zná ho důvěrně každý majitel chlupatého parťáka. Investovali jste spoustu peněz do nejrůznějších pelíšků a škrabadel, ale vaše kočka vezme za vděk každou krabicí, do které se jen trochu vejde? Důvod je jednoduchý. Těsný prostor jí dává pocit ochrany a bezpečí, které v pelechu zřejmě postrádá.

Spaní v úkrytu

Pokud si vaše kočka nejraději lebedí pod nějakým kusem nábytku, pod dekou, nebo si zakrývá čenich tlapkou, může vám naznačovat, že je v místnosti zima a sama si tak musí hledat teplejší prostory. Pro vás je to jasný signál, že je ten správný čas začít topit.

Nejvíce instinktivní poloha

Klubíčko kočkám zůstalo z dávných dob. Schoulené zvíře, obtočené ocáskem tak nejen drží kýžené teplo, ale chrání i svá nejzranitelnější místa. Zároveň je to jedna z nejoblíbenějších a nejčastějších poloh a kočky, přestože odpočívají, jsou v jakémsi pohotovostním režimu, schopné přejít vždy do akce.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, kavarnakocici.com, neposlusnetlapky.cz