obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kočky hledají nový domov

Pravidelně v listopadu pořádá několik kočičích útulků ve Chvalské tvrzi v Horních Počernicích společnou podzimní umísťovací výstavu koček. Nový domov na ni najdou desítky zvířat. Těm, kterým se to nepodaří, návštěvníci výstavy také pomohou. Vstupenkou je totiž krmení.

Ve Chvalské tvrzi v pražských Horních Počernicích bývá vystaveno na 150 koček a také několik psů, kteří se těší na nový domov. Většinou se jedná o bytové mazlíčky, ale objevují se tu i zvířata vhodná k domku se zahradou. Zájemci zde najdou kočičí dorostence i rozšafné starší kočky, které snadno zapadnou do poklidného rodinného života.

Podzimní Výstava pro kočku

Umísťovací Výstava pro kočku se pravidelně koná na jaře a na podzim, účastní se jí zhruba desítka organizací. Co bývá motivem mnoha lidí, kteří se starají o koťata, kočky a kocoury do chvíle, než najdou nové domovy?

Jana Burdová, ekonomická ředitelka, finanční poradkyně a účetní Jana Burdová, ekonomická ředitelka, finanční poradkyně a účetní Zdroj: Archiv ireceptar.cz „Chtěly jsme si s dcerou pořídit zvířecího společníka a rozhodly jsme se pro dvě koťátka. Oblíbily jsem si je natolik, že jsme pak začaly fungovat jako jeden z dočasných domovů koček,“ říká ing. Jana Burdová, ekonomická ředitelka, finanční poradkyně a účetní. Dodává: „Baví mě to, odpočinu si od práce, čísel, faktur. A dělám dobrou věc.“
Ivana Klímová, asistentka v bance Ivana Klímová, asistentka v bance Zdroj: Archiv ireceptar.cz „Můj budoucí muž mi k sedmnáctým narozeninám daroval kotě. To se nakonec zabydlelo u babičky a mělo se jako v ráji. Milina se dožila osmnácti let a lidem kolem sebe vštípila potřebu mít doma čtvernohého kamaráda,“ vypráví Ivana Klímová, asistentka v bance. Péče o kočky je u Klímů rodinná záležitost.
Františka Kernová Františka Kernová Zdroj: Archiv ireceptar.cz „Myslela jsem si, že jako vytížená učitelka jazyků nejsem schopna dát kočkám dost kontaktu s člověkem. Jenže pak jsem se začala starat o kamarádovo kotě, které vypadalo na umření. Kupodivu jsem ho zachránila. Dala jsem mu jméno Despair, tedy Beznaděj, a pořídila jsem mu kamarády z útulku. Kočky potřebují domov,“ říká Františka Kernová.

Nad kočičím zdravím bdí veterinář

Všechna vystavovaná zvířata jsou vakcinovaná a v dobrém zdravotním stavu, který ještě na místě prověří veterinář. U koček starších 8 měsíců je samozřejmostí kastrace. Zvířata, která na výstavě uvidíte, momentálně žijí v některém z deseti soukromých útulků, převážně v Praze a v okolí.

Právě do těchto zařízení zamíří kočičí konzervy − vstupenky na výstavu. Umožní nakrmit další kočky a koťata, dokud se i pro ně nenajdou vhodné domovy. Krmení je možné koupit i na místě.

Pořadatelé připravují ve spolupráci s Rodinným a kulturním centrem Nová trojka výtvarný program pro děti. Navíc ty, které přinesou vlastnoručně namalovaný obrázek kočky (na čtvrtce velikosti A4), mají na výstavu vstup zdarma!

Výhody umísťovací výstavy
  • Zájemci o kočky si mohou svého budoucího domácího kamaráda vybrat z několika desítek zvířat různého vzhledu i povahy.
  • Výstava je příležitostí najít dobrý domov pro zvířata z lokalit, kde se o kočky málokdo dobře stará.
  • Krmení, které se vybere jako vstupné nebo ho darují sponzoři, zásadním způsobem pomáhá soukromým útulkům uživit jejich svěřence

Výstava pro kočku se rok co rok koná ve Chvalské tvrzi v pražských Horních Počernicích. Tvrz se nachází jednu zastávku autobusem od stanice metra linky B Černý most. Jezdí sem spoje číslo 221, 223, 261, 273, 303, 304, 353 a 398.

Další informace o výstavě se dozvíte na internetových stránkách pořadatelů.

Akční letáky