Kvasinky jsou houbové organismy, které se běžně vyskytují v těle a na kůži psů. Obvykle jsou udržovány pod kontrolou "dobrými" bakteriemi, ale pokud dojde k narušení této rovnováhy, mohou se začít množit. To vede k různým zdravotním problémům, včetně svědění, zarudnutí kůže a zánětů. Jak poznat kvasinky u psa a jak s nimi bojovat?

Na video od Dogs Naturally Magazine o tom, jak léčit infekce u psů, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Kvasinky se mohou projevit různými způsoby. Mezi nejčastější příznaky patří změna vzhledu a struktury kůže, specifický zápach, olizování a drbání, potřásání hlavou a vylysalá místa. Pokud si všimnete některého z těchto příznaků u svého psa, je pravděpodobné, že se potýká s přemnožením kvasinek.

Specifický zápach často kvasinky odhalí

Jedním z nejpříznačnějších znaků kvasinkové infekce u psů je specifický zápach. Často se jedná o nasládlý zemitý odér, který se může dostat do srsti a je obtížné se ho zbavit. Naštěstí existuje jednoduché domácí řešení, jak tento zápach eliminovat. Smícháním vody s jablečným octem v poměru 1:1 a potíráním těla psa tímto roztokem můžete pomoci obnovit správné pH hodnoty kůže a zamezit dalšímu množení kvasinek.

Než se vydáte k veterináři, můžete vyzkoušet i několik dalších domácích metod, jak zmírnit svědění a potíže spojené s kvasinkovou infekcí. Zelený jíl a bahenní zábaly jsou účinné při této léčbě, protože mají schopnost absorbovat toxiny a zklidnit záněty.

Hlídejte svému chlupáčkovi i uši

Když jde o péči o psí uši, je důležité dbát na prevenci kvasinkových infekcí. Ucho je pro kvasinky ideálním místem k množení, zejména u plemen s převislýma ušima. Pravidelná kontrola a čištění uší tedy brání vzniku infekcí.

Pokud se u vašeho psa projevují příznaky kvasinkové infekce, je důležité jednat co nejdříve. Čím déle infekce zůstane bez léčby, tím složitější bude se jí zbavit. Pamatujte, že i když jsou kvasinky nepříjemné, existuje řada metod, jak s nimi účinně bojovat. A nezapomeňte, že v případě vážnějších potíží je vždy nejlepší konzultovat stav psa s veterinářem.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.furnatura.com