Pokud bydlíte v malém bytě a chcete si pořídit mazlíčka, zvažte kočku. Ne každá kočka je však do malého bytu vhodná. Vybírejte takové plemeno, které je klidné, milé, přátelské a nevyžaduje příliš pozornosti.

Samozřejmě ale mějte na paměti to, že se musíte každému zvířeti věnovat, ať jde o jakýkoliv druh. Zvíře není hračka, kterou lze odložit. Myslete na to, než zvíře koupíte. Každá kočka má své potřeby, proto jí dopřejte i nějaký ten osobní prostor. Je důležité, aby se cítila psychicky v pohodě.

Zajistěte kočce výhled z okna

Kočce také zajistěte, aby si mohla sednout na parapet či blízko k oknu a mohla z něj koukat, to je kočičí oblíbená zábava. Důležitá jsou i škrabadla a hračky. Vše volte s ohledem na velikost bytu. Existuje nepřeberné množství kočičích vychytávek a hraček od nejmenších, až po ty gigantické. Nejdůležitější výbavou každého člověka, co si pořídí kočku, je rozhodně kočičí záchod, o který je nutné se denně dobře starat.

Nyní se pojďme podívat na plemena, která se do malých bytů perfektně hodí.

Pokud jste lenoši a chcete, aby byla taková i vaše kočka, vsaďte na americkou krátkosrstou. Pokud jste s nimi dostatek času doma, nemají problém se s vámi celé dny válet. No a když se náhodou budete muset vzdálit, chvilku se zabaví hračkami nebo budou koukat z okna. Není tedy divu, že tyto kočky mívají klidně až sedm kilo.

Některým kočkám malý prostor nevadí

Další kočkou, která se hodí do malého bytu, je Birma. Jde o milou a laskavou kočičku, která se spokojí a malým prostorem. Birma potřebuje být u všeho, co se doma děje, je zvědavá. Miluje své páníčky a je ráda v jejich přítomnosti. Dobře se snese i s jinou kočkou.

Britská kočka je velmi přizpůsobivý tvor, takže se přizpůsobí i malému bytu. Raději lenoší, než běhá, tudíž jí menší prostor nedělá problém. Je hodně chytrá, ráda si hraje s hračkami, kam se dají schovat pamlsky. Nepřekrmujte ji, může klidně mít až osm kilo.

Poslední kočka, kterou vám doporučíme do malého bytu, je barmská. Ta je společenská, mazlivá a vděčná. Má ráda lidi a nechce se cítit osaměle. Pokud jí tedy dopřejete dostatek pozornosti, bude to váš nejvěrnější mazlíček. Barmy váží kolem pěti kilo.

Zdroj: www.mujchlupac.cz, www.spektrumzdravi.cz, www.blesk.cz