obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Maltézský psík neboli maltézáček: citlivý, chytrý a aktivní mazlík

Toto roztomilé stvoření středomořského původu je plným právem oblíbeným společenským plemenem. Má milou povahu, je učenlivý a oddaný. Přes svoji drobnost srdnatě hlídá a miluje dlouhé procházky.

Maltézský psík patří k malým psím plemenům. Jeho trup je delší, protaženější. Hlava i ocas maltézského psíka jsou neseny hrdě a vznešeně, což tomuto plemenu propůjčuje eleganci. Jde o typické společenské plemeno pocházející ze středního Středomoří.

Sněhobílá dlouhá srst

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pokud koupíte štěně od "chovatele", který vám svůj chov neukáže, pochází patrně z nelegální "množírny", kde psi v otřesných podmínkách klecí sotva přežívají jako stroje na výrobu štěňat!

Bílá srst je splývavá a v nestříhaném stavu dosahuje až na zem. Proto vyžaduje každodenní pečlivou a jemnou péči. Ovšem protože maltézáčci jako ostatně všichni psi milují pohyb, mnoho majitelů srst raději pravidelně zkracuje. Zvláště v blátivém období by jinak pejska museli koupat takřka denně, což je však, zvláště pokud se jedná i o šampónovaní byť šampoónem pro psy,  pro psí zdraví zcela nevhodné.

maltézský psík maltézský psík Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Mazlík nemusí být „gaučákem“

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Maltézáčci jsou velice milí společníci, milují děti, dobře se snášejí i s ostatními zvířaty a rádi se mazlí.

Maltézáčci jsou velmi učenliví, inteligentní, bystří, snadno ovladatelní, empatičtí, hraví a veselí pejsci, zcela oddaní svému pánovi. Jsou velmi dobří hlídači, příchod neznámého člověka okamžitě oznamují hlasitým štěkotem, některými lidmi jsou proto označováni jako malí neurotici. Maltézáčci jsou také velice citliví, dokáží vycítit atmosféru a náladu svého pána, vyžadují proto jemné zacházení. Nemusí to být pouze „gaučáci“ či psíci určení k výstavám. Jsou čiperní a aktivní, milují i dlouhé procházky či agility (kde je překážková dráha uzpůsobená pro malá plemena psů).

maltézský psík - ostříhaný maltézský psík - ostříhaný Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Akční letáky