dogfresbee
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Milovníci zvířat oslavili Světový den zvířat

Nadace na ochranu zvířat uspořádala u příležitosti letošního Světového dne zvířat oslavu, která v Praze proběhla v sobotu 9. října 2010. Jak setkání milovníků zvířat proběhlo? A jak můžete zvířatům pomáhat i nadále?

Světový den zvířat se každoročně slaví 4. října na počest sv. Františka z Assisi, který celý svůj život zasvětil péči o nemocná a opuštěná zvířata. Tento svátek má lidem připomenout, že i zvířata jsou součástí naší planety a naše chování k nim by mělo být ohleduplné.

Oslava měla dvě části, happening pro veřejnost (od 14 do 18 hodin) na pankrácké pláni (Centrální park Pankrác) a večer pak benefiční koncert v Malostranské besedě. Oslava naplnila přání organizátorů, protože vyzvala širokou veřejnost k zodpovědnému vztahu ke zvířatům a představila projekt „Pomozte naplnit misky v útulcích“. Proběhla pod záštitou Hlavního města Prahy a ve spolupráci s Městskou částí Praha 4. 

agility Ukázka výcviku Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Happening na pankrácké pláni

Návštěvníci oslavy Světového dne zvířat v Centrálním parku Pankrác shlédli ukázky výcviku asistenčních psů (organizace Helppes), záchranářských psů (Pražská kynologická záchranná brigáda) a sportovních disciplín.

Na happeningu na pankrácké pláni se odpoledne prostřídalo přibližně 1.500 milovníků zvířat, kteří se zájmem pozorovali ukázky tance se psy, frisbee (Šimona Drábková) a vystoupení hudebních skupin Burma Jones a Marimba (bubenická show).

  • Majitelé psů a koček dostali zdarma chovatelské měsíčníky (Pes přítel člověka, Svět psů, Naše kočky, Psí kusy),
  • Děti mohly soutěžit v poznávání plemen psů.
     
    Nadace na ochranu zvířat nabízela informační materiály týkající se ochrany zvířat a bezplatnou poradnu pro majitele psů.
  • Svůj stánek měl na místě také partner projektu, spol. Mars Czech s.r.o., jehož spolupracovníci rozdávali klíčenky ve tvaru kočky a psa s možností přispět formou DMS na krmivo pro kočky a psy v útulcích.

Naplňte misky Naplňte misky Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Naplňme misky  útulcích

Nadace na ochranu zvířat a společnost Mars Czech s.r.o. dlouhodobě pomáhají psům a kočkám v útulcích na území ČR.

V roce 2009 proběhl pilotní ročník projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích“, který přinesl do vybraných 18 útulků a záchranných stanic více než 35 tun kvalitního suchého krmiva (granulí Whiskas a Pedigree).

Do projektu se může i letos (do konce října) zapojit široká veřejnost nákupem krmiva značek Pedigree a Whiskas nebo zasláním SMS na číslo 87777 ve tvaru DMS OCHRANAZVIRAT.

Sbírka hraček i pelíšků

Během oslavy Světového dne zvířat proběhla pod stanem Pedigree také charitativní sbírka chovatelských potřeb pro opuštěné psy a kočky. Pražané nosili vodítka, pelíšky, košíky, misky, hračky a další pomůcky, které poslouží psům a kočkám v útulcích. 

Benefiční koncert Benefiční koncert Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Benefiční koncert

Téhož dne večer se v 20 hodin v Malostranské besedě sešli na benefičním koncertě ochranáři zvířat, spolupracovníci a přátelé Nadace na ochranu zvířat. Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat, a její prezidentka, Marcela Lund, poděkovaly všem, kteří pomáhají chránit zvířata. Jmenovitě pak Martě Kubišové, patronce Nadace, Pavlu Horálkovi, starostovi Městské části Praha 4, a společnosti Mars Czech s.r.o., výrobci krmiv Pedigree a Whiskas.

Marta Kubišová Marta Kubišová Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Bez nároku na honorář vystoupila Marta Kubišová s Milanem Hainem (ředitel Divadla Ungelt), jazzová zpěvačka Jana Koubková s Janem Červenkou, Jana Rychterová a všechny zúčastněné modelky (Zuzana Rosáková, Martina Dvořáková a Tereza Zimová). Po skončení koncertu a módní přehlídky se ve foyer prodávaly obrázky od finalistů výtvarné soutěže dětských kreseb, do níž se zapojili žáci 47 základních škol z celé ČR. Programem veřejného happeningu i benefičního koncertu provázel moderátor Andrej Polák.

Nadace na ochranu zvířat

Nadace na ochranu zvířat je nevládní nezisková organizace. Od svého založení v roce 1994 hájí zájmy
a práva zvířat a zasazuje se o jejich pohodu. Posláním nadace je trvale zlepšovat vztah člověk – zvíře - životní prostředí, pomáhat zmírňovat utrpení a zajišťovat přijatelné životní podmínky zvířat v lidské péči, držených v zajetí i zvířat volně žijících. Toto poslání vychází z přesvědčení, že zvířata jsou cítící bytosti, které si zasluhují pozornost, péči a ochranu ze strany člověka.
 
Více informací najdete na: 
 www.naplntemisky.cz a www.ochranazvirat.cz
 

Akční letáky