Dogfrisbee Jany Vadasové
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Mnichovice: Báječní lidé s létajícími psy

Hrát si se psem k vlastní i jeho radosti lze různě. Jedinečnou možností je dogfrisbee, moderní psí sport, jehož letošní evropský šampionát se koná 21. zář 2008 v Mnichovicích u Prahy. Přijeďte se pobavit a inspirovat! Doporučujeme finálové dění v neděli od 14 do 17 hodin.

Třetí záříjový víkend roku 2008 se stal svátkem psů a jejich majitelů, kteří si oblíbili dogfrisbee. 

V Česku se poprvé  konalo Mistrovství Evropy v tomto moderním kynologickém sportu. Mezi soutěžícími byla také Jana Vadasová s border kolií Airin. Dogfrisbee se věnuje od chvíle, kdy zjistila, jak ohromně její fenku baví a když mezi ostatními psovody našla výborné kamarády.

„Stalo se, že kamarádovi při předvádění sestavy na závodech selhala technika a na chvilku přestala hrát hudba," vypráví Jana jeden ze svých zážitků.

„Aniž jsme se nějak domlouvali, okamžitě jsme na tribuně zareagovali a tleskáním jsme dál drželi rytmus.

Dogfrisbee Jany Vadasové Dogfrisbee Jany Vadasové Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Začali jsme i notovat melodii, takže když se hudba opět rozezněla, vypadalo to, že se vůbec nic nestalo. Byl to úžasný soulad a také důkaz, jak příjemná atmosféra mezi nám vládne,“ pochvaluje si Jana.

„Frisbee, to je volnost, která nás baví.“

Na mnichoviském Mistrovství Evropy v dogfrisbee se utkaly týmy z 11 zemí Evropy.

Vedle freestylových sestav poměřily své síly ve vyřazovací soutěži v hodu na dálku (tzv. quadruped) a v aportu jediného disku z různých vzdáleností během 90 sekund (minidistance).

Akční letáky