Myš domácí je opravdu záhadné stvoření. Je jedním z nejrozšířenějších hlodavců na celém světě. Většinou jsou považovány za škůdce a přenašeče různých chorob. Jejich nejvyvinutějším smyslem a zároveň jejich achillovou patou je čich. Je velice ostrý, pomáhá jim objevovat potravu, nebo stopy, které zanechaly jiné myši. Čich je jejich nejdůležitější smysl. Proto, pokud se jich chcete zbavit, jej využijte ve váš vlastní prospěch.

Video, jak vyrobit past na myši, najdete na Youtube kanále MareK Ň.games:

Zdroj: Youtube

Myší čich proti pepři

Jedna z věcí, kterou můžete udělat, když ve svém příbytku naleznete nevítaného hosta, je využít domácích prostředků. Není tím zamýšleno, že začnete házet talíře, vařečku nebo kuchyňské náčiní. V kuchyni sice zůstanete, ale jako zbraň použijete černý pepř. Myší čich totiž nedokáže vystát štiplavé aroma, které z černého pepře vychází. Nasypte jej proto na místa, kde se myši vyskytují nejvíce. Ať už je to před domem, na zahradě, nebo, nedej bože, přímo doma. Uvidíte, jak se tito malí škůdci začnou vašemu domu vyhýbat velkým obloukem. A navíc je to nejlidštější řešení, protože pepř myši odpuzuje, ale nijak jim neublíží.

Bobkový list a amoniak

Dalším účinným způsobem, jak vyhnat myši z vašeho okolí, je bobkový list. To už není tak humánní, jako předešlá metoda, ale myši se u vás zaručeně hodně dlouho neukážou. Na místo, kde se myši vyskytují, jim připravte bobkové listy jako svačinku. Myši je snědí a bobkové listy začnou uvolňovat toxickou látku. Ta jim opravdu dobře neudělá. Jiným řešením pak může být amoniak. Ten vytvoříte z roztoku 2 šálků čpavku, 2 lžic čistícího prostředku a 200 mililitrů vody. Tento roztok smíchejte a ujistěte se, že je daleko od vašich domácích mazlíčků a dětí. Počkejte, až začne působit a pravidelně obměňujte. Myši se u vás již neukáží.

Související články

Zdroje: www.repulse.cz, www.denik.cz