Květiny, ať už jsou ve váze nebo je máte na zahradě, jsou nádhernou ozdobou a mohou velice zkrášlit prostředí, které obýváte. Pokud ale máte doma čtyřnohé miláčky, především však kočky, je nutné také dbát na jejich zdraví. Některé rostliny mohou být pro kočky neuvěřitelně nebezpečné. A někdy stačí opravdu málo, aby se vaší čtyřnohé spřízněné duši stalo něco nepříjemného. Neriskujte proto s těmito květinami.

Youtube video o toxických rostlinách pro kočky najdete na Youtube kanále Zvířecí tlapky:

Zdroj: Youtube

Nebezpečné květiny pro kočky

Pokud máte doma kočku, o které víte, že je velice zvědavá a okusuje vše, co jí přijde pod tlapku, určitě se vyhněte těmto květinám. Mezi jedny z velice jedovatých rostlin pro kočky patří orchidej. Stačí, aby okousala jen trochu a jed v orchideji může vaší kočičce způsobit akutní selhání ledvin.

To samé platí u lilie, k té se kočky nesmějí ani přiblížit. Už jen olíznutí pilu by se jí mohlo stát osudným. Aloe vera je sice skvělé pro člověka a může vám velice pomoci s problémovou pokožkou, ale pro kočky je její gel jedovatý. Může vaší čtyřnohé kamarádce způsobit velmi silné zvracení a průjem.

Květiny, které nejsou pro kočky

U této rostliny to možná může být překvapivé, ale i od rajčat je ideální držet kočky co možná nejdál. Zelená část rajčat totiž obsahuje solanin a alfa tomatin, což jsou dvě látky, které obecně zvířatům způsobují zdravotní potíže.

Pokud máte na zahrádce tulipány, držte od nich vaše kočičí přátele hodně daleko. Cibule tulipánů totiž obsahují toxiny, které mohou kočkám způsobit nadměrné slinění, nevolnost a v horších případech jim mohou také podráždit slinivku.

Tchýnin jazyk je nádherná okrasná rostlina, ale pro kočičí jazyk je velice nevhodná. Může vaší kočce způsobit velké nevolnosti, které se budou projevovat zvracením, průjmy a nadměrným slintáním. Proto při vybírání rostlin do vaší domácnosti buďte velice obezřetní, pokud máte doma kočku, která je proslulá tím, že vše musí prozkoumat a ochutnat.

Související články

Zdroje: yoggies.cz, www.srdcemprokocky.cz