Děti jsou radost, ale i starost. Obzvlášť v prvních letech života, kdy nic nenechají na pokoji a vše osahávají, strkají do pusy a mačkají silou louskáčku na ořechy. Odolat těmto průzkumným akcím není někdy lehké, obzvlášť pro čtyřnohé miláčky, které jsou častým terčem dětské zvědavosti. Kteří z psích kamarádů mají klidnou náturu a dokážou ustát takový díl dětské pozornosti?

Ve následujícím videu z YouTube (kanál AnimalWised) se můžete seznámit s nejklidnějšími psími plemeny:

Zdroj: Youtube

Zlatý retrívr

Je hravý, temperamentní, ale zároveň i kliďas, kterého nic nerozhází. V praxi se využívá jako vodicí (asistenční) pes pro nevidomé, ale také coby terapeutický pes pro duši. Retrívr patří mezi empatické plemeno, který se snaží svému majiteli co nejvíce zavděčit. Dá se výborně vycvičit a je také ideální pro případné pátrací a záchranné akce. Vaše dítě s ním bude vždycky v bezpečí.

Anglický kokršpaněl

Vypadá jako plyšák, ale věřte, že to není žádný gaučák. Anglický kokršpaněl má sice rád odpočinek poblíž svého páníčka, ale také aktivní pohyb venku. Miluje aportování klacíků a plyšových míčků. Proto je ideální k dětem, kteří si s ním dost vyhrají. Anglický kokršpaněl je poslušný, klidný a velmi snadno se vycvičí, takže neváhejte a zajděte s ním na cvičák. Uvidíte, že lepšího čtyřnohého parťáka doma mít budete.

Anglický chrt

Je považován za nejrychlejší plemeno na světě. Pokud se pořádně rozeběhne, je schopen uběhnout až 72 kilometrů za hodinu. Proto jsou chrti používáni na dostihové sporty. Paradoxně, přestože je chrt rychlý, je velmi klidný. A kromě oblíbené hodinové procházky, kdy se dostatečně vyběhá, klidně celý den prospí. Jeho šlofík se často protáhne až na neuvěřitelných 18 hodin denně. Anglický chrt miluje děti a nebojí se s nimi pořádně blbnout.

Mops

Vypadá jako mimozemšťan, chová se jako mimozemšťan, ale miluje děti. A děti zase jeho. Dokáže s nimi blbnout, rozesmát je a tulit se k nim tak něžně, že je nezalehne. Jedinou nevýhodou mopsů je, že neudýchají dlouhé procházky. Takže na velké túry (obzvlášť v horku) je neberte. Jinak věřte, že tenhle čtyřnožec vaše potomky zabaví a přichystá jim spoustu zábavy a legrace.

Corgi

Nejoblíbenější pes nedávno zesnulé královny Alžběty II. se těší popularitě nejen v Buckinghamském paláci, ale po celém světě. Přestože má dlouhé tělo a krátké nožičky, disponuje corgi skvělou povahou, která se vyznačuje hravostí, trpělivostí a klidem. Toto plemeno miluje lidi v různém vydání – tedy i vaše děti. Corgi je bavič, který dokáže rozesmát celou rodinu, zná ale své limity a velmi rád odpočívá.

Související články

Zdroje: www.hobbio.cz,www.petmd.com