Je třeba poznamenat, že přátelská povaha neznamená, že zvíře není schopno ochránit majitele a jeho rodinu.
Zdroj: Budimir Jevtic / Shutterstock.com

Nejláskyplnější a nejpřátelštější psí plemena

Zkušení chovatelé psů tvrdí, že plemeno nemá žádný vliv na povahu zvířete. Jen zkrátka často určuje jakýsi soubor specifických vzorců jeho chování. Proto jsou mezi zástupci jednoho plemene psi přátelští, veselí a milující a mezi zástupci jiného plemene naopak psi nedůvěřiví či tvrdohlaví. My se dnes budem věnovat té první skupině, psům přátelským a milujícím s dobrou a oddanou povahou.    

Lidé si velmi dobře uvědomují, že bezpodmínečnou lásku jim poskytnou pouze psi. Těm nezáleží na tom, jak jejich pán či paní vypadají, jakými hmotnými statky oplývají, nebo kolik přátel mají na FB profilu. Psi projevují lásku a náklonnost svým lidem bezpřestání. Jsou ochotni svou lidskou smečku bránit za všech okolností a dokážou si sami přijít pro pomazlení, pohlazení nebo polibek. Vůči svým majitelům jsou velmi loajální a laskaví. Podívejte se s námi, která plemena psů patří mezi nejláskyplnější.

Láskyplné domácí mazlíčky obvykle vychovává laskavý majitel a jeho stejně naladění rodinní příslušníci. Láskyplné domácí mazlíčky obvykle vychovává laskavý majitel a jeho stejně naladění rodinní příslušníci. Zdroj: Cheryl Casey / Shutterstock.com

Chrti

Afghánský chrt Afghánský chrt Zdroj: Olga_i / Shutterstock.com

K láskyplným psím plemenům zcela nepochybně patří chrti. Svou důvěru vůči člověku, který je jejich pánem, umějí dát patřičně najevo. Chrti, kterým skončila doba aktivního závodění,  jsou velmi dobře schopni přizpůsobit se novému domovu, pokud se jich původní majitel po konci kariéry zřekne. Mnohé země tak často adoptují vysloužilé psí závodníky, aby z nich v domovech důchodců udělali psí terapeuty. Chrtí pečovatelé v domovech důchodců nacházejí nové uplatnění. Nemohou sice již závodit, ale mohou dát svou lásku nemocným a starým lidem, kterým právě láska a pozornost nejvíce chybí.  

Zlatý retrívr

Zlatí retrívři a labradoři jsou odjakživa spojování s dětmi. Zlatí retrívři a labradoři jsou odjakživa spojování s dětmi. Zdroj: Nina Buday / Shutterstock.com

Milující a loajální jsou také zlatí retrívři. Protože jsou také velmi inteligentní a poslušní, cvičí se jako vodící psi. Rádi pomáhají a jsou svým lidem oporou. Milují dospělé, děti, ale i jiné domácí mazlíčky, kteří s nimi žijí v jedné domácnosti. Tvrzení, že jsou jedním z nejpřátelštějších plemen, má u zlatých retrívrů  právem své opodstatnění.  

Havanský psík

Je pro ně obtížné snášet osamělost a dlouhodobou nepřítomnost svého pána nebo paničky. Je pro ně obtížné snášet osamělost a dlouhodobou nepřítomnost svého pána nebo paničky. Zdroj: Luis Molinero / Shutterstock.com

Toto plemeno psů se vyznačuje velmi přátelskou povahou. Svou lásku se nebojí projevovat  všem a za všech okolností. Velice touží  po kontaktu s lidmi. Hodí se k osobám všech věkových kategorií. Přímo ukázková je jejich ochota dělat radost svému pánovi za všech okolností. Svými majiteli jsou považováni za ty pravé společníky lidí.  

Labradorský retrívr

S takovými plemeny se obvykle nenudíme na žádné procházce, protože tito psi rádi komunikují. S takovými plemeny se obvykle nenudíme na žádné procházce, protože tito psi rádi komunikují. Zdroj: 4 PM production / Shutterstock.com

Oprávněně patří labradorští retrívři k nejoblíbenějším domácím mazlíčklům. Jsou chytří, pracovití, láskyplní a oddaní. Dokazují doslova na každém kroku, že si plně zaslouží naši náklonnost. Stávají se z nich vodící a pátrací psi, psí záchranáři a také lovečtí psi. Tvrdě pracují, a k tomu ještě neúnavně prokazují svou oddanost a náklonost majitelům.

Staroanglický ovčák - bobtail

Bobtail je skvělým psím společníkem nejen pro děti i pro dospělé. Bobtail je skvělým psím společníkem nejen pro děti i pro dospělé. Zdroj: Svetlana Valoueva / Shutterstock.com

Tito již od pohledu milí psi ukrytí pod velkým množstvím měkké chlupaté srsti mají láskyplnou povahu a také laskavý pohled. Pokud jej tedy zvládnete zahlédnout pod vší tou spoustou srsti. Tento inteligentní a velmi dobře přizpůsobivý pes by se raději mazlil, než aby způsobil svému majiteli nějaké obtíže. Navzdory své velikosti jsou staroangličtí ovčáci těmi, kdo by neublížili ani mouše.    

Boxer

Vynikající instinkty a skvělé pracovní vlastnosti nám umožnily využívat je nejen jako služební psy, ale i skvělé rodinné mazlíčky. Vynikající instinkty a skvělé pracovní vlastnosti nám umožnily využívat je nejen jako služební psy, ale i skvělé rodinné mazlíčky. Zdroj: cynoclub / Shutterstock.com

I když mnozí lidé na první pohled hodnotí boxery jako hloupé, nebo zlomyslné psy s ustaraným výrazem, jediná věc, o kterou se tito psi starají,  je blaho jejich pána. Chtějí mu pořád dokazovat, kolik lásky jejich psí srdce chová ke svému člověku. Ačkoli jsou boxeři opatrní na kontakt s cizími lidmi, svou lidskou smečku chrání vždy a za všech okolností.

Irský vlkodav

vlkodav vlkodav Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kdo zná irské vlkodavy, ví, že jsou to zástupci nejvyššího psího plemene. Díky své výšce působí impozantně. A jejich srdce je úměrně veliké jejich tělu. Tito milí a citliví psi milují bez zábran a navíc jsou ohleduplní vůči dětem, kočkám i jiným psům.

Psi s přátelskou a bezstarostnou povahou jsou výborní společníci a chůvy malých dětí. Psi s přátelskou a bezstarostnou povahou jsou výborní společníci a chůvy malých dětí. Zdroj: Hitdelight / Shutterstock.com

Vizsla

Vizsla je pes mnoha talentů. Vyniká intenzivní oddaností svému pánovi. Jeho největším přáním je být neustále ve společnosti svých lidí. Své uznání pak projevuje spoustou polibků a mazlení.

Německá doga

Svou lásku dávají psi najevo mnoha různými způsoby. Svou lásku dávají psi najevo mnoha různými způsoby. Zdroj: Olesya Kuznetsova / Shutterstock.com

Ačkoli byly dogy původně vyšlechtěny k lovu divokých prasat, dokázali z nich jejich němečtí chovatelé postupem času vytvořit plemeno jemných společníků člověka. Navíc dogy vypadají impozantně. I když mnohdy by se jich člověk mohl obávat pro jejich velikost, jsou to ve skutečnosti velmi milí a pozorní psí společníci člověka.    

Anglický buldok

Anglický buldok Anglický buldok Zdroj: ltummy / Shutterstock.com

U tohoto psa se nesmíte nechat zmást jeho poněkud kyselým výrazem. Kdysi národní symbol Anglie je dnes jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Buldoci jsou známí jako adaptabilní, klidné a láskyplné plemeno, které miluje mazlení.

Akční letáky