Lidé si velmi dobře uvědomují, že bezpodmínečnou lásku jim poskytnou pouze psi. Těm nezáleží na tom, jak jejich pán či paní vypadají, jakými hmotnými statky oplývají, nebo kolik přátel mají na FB profilu. Psi projevují lásku a náklonnost svým lidem bezpřestání. Jsou ochotni svou lidskou smečku bránit za všech okolností a dokážou si sami přijít pro pomazlení, pohlazení nebo polibek. Vůči svým majitelům jsou velmi loajální a laskaví. Podívejte se s námi, která plemena psů patří mezi nejláskyplnější.

Chrti

K láskyplným psím plemenům zcela nepochybně patří chrti. Svou důvěru vůči člověku, který je jejich pánem, umějí dát patřičně najevo. Chrti, kterým skončila doba aktivního závodění, jsou velmi dobře schopni přizpůsobit se novému domovu, pokud se jich původní majitel po konci kariéry zřekne. Mnohé země tak často adoptují vysloužilé psí závodníky, aby z nich v domovech důchodců udělali psí terapeuty. Chrtí pečovatelé v domovech důchodců nacházejí nové uplatnění. Nemohou sice již závodit, ale mohou dát svou lásku nemocným a starým lidem, kterým právě láska a pozornost nejvíce chybí.

Zlatý retrívr

Milující a loajální jsou také zlatí retrívři. Protože jsou také velmi inteligentní a poslušní, cvičí se jako vodící psi. Rádi pomáhají a jsou svým lidem oporou. Milují dospělé, děti, ale i jiné domácí mazlíčky, kteří s nimi žijí v jedné domácnosti. Tvrzení, že jsou jedním z nejpřátelštějších plemen, má u zlatých retrívrů právem své opodstatnění.

Havanský psík

Toto plemeno psů se vyznačuje velmi přátelskou povahou. Svou lásku se nebojí projevovat všem a za všech okolností. Velice touží po kontaktu s lidmi. Hodí se k osobám všech věkových kategorií. Přímo ukázková je jejich ochota dělat radost svému pánovi za všech okolností. Svými majiteli jsou považováni za ty pravé společníky lidí.

Labradorský retrívr

Oprávněně patří labradorští retrívři k nejoblíbenějším domácím mazlíčklům. Jsou chytří, pracovití, láskyplní a oddaní. Dokazují doslova na každém kroku, že si plně zaslouží naši náklonnost. Stávají se z nich vodící a pátrací psi, psí záchranáři a také lovečtí psi. Tvrdě pracují, a k tomu ještě neúnavně prokazují svou oddanost a náklonost majitelům.

Staroanglický ovčák - bobtail

Tito již od pohledu milí psi ukrytí pod velkým množstvím měkké chlupaté srsti mají láskyplnou povahu a také laskavý pohled. Pokud jej tedy zvládnete zahlédnout pod vší tou spoustou srsti. Tento inteligentní a velmi dobře přizpůsobivý pes by se raději mazlil, než aby způsobil svému majiteli nějaké obtíže. Navzdory své velikosti jsou staroangličtí ovčáci těmi, kdo by neublížili ani mouše.

Boxer

I když mnozí lidé na první pohled hodnotí boxery jako hloupé, nebo zlomyslné psy s ustaraným výrazem, jediná věc, o kterou se tito psi starají, je blaho jejich pána. Chtějí mu pořád dokazovat, kolik lásky jejich psí srdce chová ke svému člověku. Ačkoli jsou boxeři opatrní na kontakt s cizími lidmi, svou lidskou smečku chrání vždy a za všech okolností.

Irský vlkodav

Kdo zná irské vlkodavy, ví, že jsou to zástupci nejvyššího psího plemene. Díky své výšce působí impozantně. A jejich srdce je úměrně veliké jejich tělu. Tito milí a citliví psi milují bez zábran a navíc jsou ohleduplní vůči dětem, kočkám i jiným psům.

Vizsla

Vizsla je pes mnoha talentů. Vyniká intenzivní oddaností svému pánovi. Jeho největším přáním je být neustále ve společnosti svých lidí. Své uznání pak projevuje spoustou polibků a mazlení.

Německá doga

Ačkoli byly dogy původně vyšlechtěny k lovu divokých prasat, dokázali z nich jejich němečtí chovatelé postupem času vytvořit plemeno jemných společníků člověka. Navíc dogy vypadají impozantně. I když mnohdy by se jich člověk mohl obávat pro jejich velikost, jsou to ve skutečnosti velmi milí a pozorní psí společníci člověka.

Anglický buldok

U tohoto psa se nesmíte nechat zmást jeho poněkud kyselým výrazem. Kdysi národní symbol Anglie je dnes jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Buldoci jsou známí jako adaptabilní, klidné a láskyplné plemeno, které miluje mazlení.