Na trhu je hraček pro psy spousta. Při výběru je dobré hledět nejen na cenu, ale i na trvanlivost. Levná hračka, kterou pes v mžiku rozkouše, se prodraží. Mezi odolné a kvalitní materiály patří například přírodní kaučuk. Dále pak vybíráme s ohledem na plemeno, velikost a povahu psa. Různorodé hračky umožňují psovi rozmanité aktivity, což mu velmi prospívá. Ale ať už se jedná o hračku jakoukoli, důležitá aktivní spolupráce páníčka při hře!

Lovci míčků

Většinu psů baví aport. Využívá jejich přirozených schopností dohnat a ulovit kořist. Mnohem větší zábavu, než s náhodně sebraným klackem, si užijí s dobře vybraným míčkem. Skáče při odrazu a kutálí se, lépe se s ním hází, psovi se lépe chytá a především nehrozí žádné zranění. Velikost míčku by měla odpovídat velikosti tlamy psa, aby se mu pohodlně nosil.

Vrhač míčků ocení páníček i pes

Vděčné k házení a aportování jsou pro většinu psů obyčejné tenisové míčky. Můžeme si k nim pořídit ještě speciální vrhač míčků – pálku, kterou míček snadno nabereme ze země, aniž bychom se shýbali, a velmi snadno hodíme. Míček s pomocí vrhače většina lidí hodí bez námahy dvakrát dále, než bez něj, a pes se tak lépe proběhne. Neocenitelné jsou pak vrhače pro:

  • starší lidi, kterým činí problémy časté ohýbání
  • pro osoby na invalidním vozíku
  • pro děti, které ještě neumí házet daleko

Oživením jsou míčky pískací, ze kterých je většina psů nadšená. Působí na ně, jako by byly opravdu živé.

Psi a létající talíře

Kvalita a raději spolehlivá značka je zde namístě – talíř se nesmí psovi v tlamě rozlomit, aby mu neublížil.

Novinkou, která získává na popularitě spolu s rozvojem psí sportovní disciplíny s názvem dogfresbee u nás, jsou létající talíře. Létají daleko a psovi poskytují zase jiné stimuly a možnosti pohybu. Můžete si vybrat:

  • textilní
  • plastové
  • kaučukové

Speciality

  • Pro aport především loveckých psů se prodávají různě velké činky, vyrobené z tvrdého, odolného dřeva.
  • Pro psy, kteří milují vodu, jsou určeny hračky plovoucí, ať již míče, nebo aportovací předměty podlouhlé. Plavou na hladině a nepotopí se.

Hračky pro lenivé labužníky

Pro malá štěňata jsou vhodné hračky z měkčích materiálů, například měkčeného kaučuku.

Jsou psi, které aport nebaví, tedy alespoň ten opakovaný. Jednou míček pánovi přinesou, a koukají se velmi překvapeně, proč jej tedy zase odhazuje? To ale neznamená, že by si neradi hráli. Jenom potřebují trochu jiný styl a jinou hračku. Mohly by je potěšit takzvané motivační hračky, například kaučukové s zářezy, do kterých se vmačkává chutná a pro psy i zdravá paštika. Pes si žvýkáním hračky masíruje dásně a čistí zuby.

Zábava pro nenechavá šťěňata

Štěňatům i starším psům, kteří rádi stále něco žužlají, pořiďte hračky textilní či provazové. Pokud si je oblíbí, nechají koberce a kapesníky na pokoji. Psi také milují přetahování o provazové hračky s páníčkem. Když je necháte občas vyhrát, budou nadšením bez sebe.