Hledáte kočku, která nebude vyžadovat moc prostoru a bude pro vás stále atraktivní svým malým vzrůstem a hravostí kotěte? Naštěstí existuje hned několik kočičích plemen, která dokáží tyto požadavky lehce splnit. O které se konkrétně jedná?

Chcete tipy na plemena malých koček? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu TheLongWhiskers:

Zdroj: Youtube

Singapurská kočka

Singapurská kočka je jedno z nejmenších kočičích plemen na světě. Samci v dospělosti dosahují váhy 2 až 3 kg a samice 1 až 2 kg. Vyznačují se velkýma, kulatýma očima, krátkýma nohama a štíhlým tělem. Singapurky jsou známé pro svou přátelskou a hravou povahu a jsou ideálními mazlíčky pro ty, kteří žijí v malých bytech.

Skookum

Kočka Skookum je miniaturní plemeno, které pochází z USA. Samci obvykle dosahují váhy 3 až 4 kg, zatímco samičky pouze 1 až 3 kg. Skookum uchvátí na první pohled svou hebkou srstí a krátkýma nohama, které jim dodávají roztomilý vzhled připomínající baseta. Skookum si i v dospělosti uchovává svou hravost a něžný vzhled kotěte, čímž si získává srdce mnoha milovníků koček.

Munchkinská kočka

Kočka plemene munchkin má průměrnou hmotnost 4 až 5 kg u kocourů a 2 až 3 kg u koček. Jedná se na pohled o velice rozkošnou zakrslou kočku. Toto kočičí plemeno patří mezi jedno z nejnovějších, protože bylo objeveno až na počátku 80. let. Munchkin pochází ze Spojených států a je to tzv. jezevčík koček,  je totiž krátký a dlouhý. Kočky mají poměrně krátké nohy, které jim dodávají roztomilý vzhled. Munchkinské kočky jsou inteligentní, hravé a milují společnost. Jsou ideální pro rodiny s dětmi i dalšími domácími mazlíčky.

Cornish Rex

Plemeno Cornish Rex zastupují velice elegantní kočky se štíhlým a pevně stavěným tělem, vejčitě tvarovanou hlavou s velkými nápadnými ušními boltci a značně štíhlým pasem. V dospělosti dosahuje zvíře váhy 3 až 4 kg. Cornish Rexy jsou značně vnímavé a hravé kočky, které si potrpí na lidskou společnost.

Skotská klapouchá kočka

Skotská klapouchá kočka je plemeno, jak již název napovídá, které pochází ze Skotska. Typickým rysem těchto koček jsou sklopené uši a krátká a nadýchaná srst. V dospělosti dosahují váhy 2 až 4 kg a kočky tohoto plemene jsou velmi klidné, nenáročné, značně mazlivé a milují blízký lidský kontakt.

Související články

Zdroje: www.studyfings.org, www.hobbio.cz, www.mazloun.cz